1200x1920 MIPI Interface 45 pins 8 inch TFT LCD Screen Display B080UAN01.4
Brand Name: AUO
Model Number: B080UAN01.4
China
Model P/N:
B080UAN01.4
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
1200(RGB)×1920 WUXGA 283PPI188PPI
Active Area:
107.64 × 172.224 (H×V) Mm
Outline Size:
1200(RGB)×1920 WUXGA 283PPI
Brightness:
400 Cd/m² (Typ.)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Weight:
90.0g (Max.)
Application:
Pad & Tablet
Interface Type:
MIPI (4 Data Lanes), 45 Pins, Connector
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
B080UAN01.4 Product details :
AUO LCD SCREEN B080UAN01.4
Panel Brand AUO
Model Name B080UAN01.4
Screen size 8.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 1200(RGB)×1920 WUXGA 283PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 107.64 × 172.224 (H×V) mm
Outline Dim. 114.6(W)×184.6(H) ×3.65(D) mm
Treatment Hard coating (1H)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 800:1 (Typ.) (transmission)
View Direction Symmetry
Operating Mode AHVA, normally black display, transmissiv
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Responding 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 60% NTSC
Backlight type 7S3P WLED, 15K hours, without driver
Screen weight 90.0g (Max.)
Apply to Pad & Tablet
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Interface Type MIPI (4 data lanes), 45 pins, connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working: -20 ~ 60 °C; Storage: -30 ~ 70 °C
B080UAN01.4 Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
B080UAN01.4 About Shipping:
B080UAN01.4 Delivery time is approx:
United States / United Kingdom / Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
France / Spain / Germany may take 7-20 working days.
Eastern Europe may take up to 16-30 working days.
Italy / Brazil / South America may take up to 30-50 working days.
Shipped by DHL Express (Need 3-6 working days to arrive)
B080UAN01.4 Return:
B080UAN01.4 FAQ:
Q: How long will I receive my goods B080UAN01.4 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of B080UAN01.4 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders of B080UAN01.4 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
B080UAN01.4 Shippment & Packing
1200x1920 MIPI Interface 45 pins 8 inch TFT LCD Screen Display B080UAN01.4 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%