AUO 8.0 inch B080EAN03.1 800*1280 188PPI LCD SCREEN
Brand Name: AUO
Model Number: B080EAN03.1
China
Model P/N:
B080EAN03.1
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×1280 WXGA 188PPI
Active Area:
107.64 × 172.224 (H×V) Mm
Bezel Opening:
154.4(W)×93.44(H) Mm
Outline Size:
114.8(W)×184.7(H) ×3.65(D) Mm
Brightness:
400 Cd/m² (Typ.)
Display Mode:
AHVA, Normally Black Display, Transmissiv
Weight:
75.0g (Max.)
Application:
Product Description
B080EAN03.1 Product details :
AUO LCD SCREEN B080EAN03.1
Panel Brand AUO
Model Name B080EAN03.1
Diagonal Size 8.0 inch
Display size 107.64 × 172.224 (H×V) mm
Outline Dim. 114.8(W)×184.7(H) ×3.65(D) mm
Treatment Glare (Haze 0%)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 800:1 (Typ.) (transmission)
Best angle Symmetry
Operating Mode AHVA, normally black display, transmissiv
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Responding 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 58% NTSC
Backlight type 6S3P WLED, 15K hours, without driver
Screen weight 75.0g (Max.)
Apply to Pad & Tablet
Refresh rate 60Hz
Touch function Without
Signal system MIPI (4 data lanes), 45 pins, connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working: -20 ~ 60 °C; Storage: -30 ~ 70 °C
B080EAN03.1 Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
B080EAN03.1 Shipping:
(Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
To most of the countries: 25-45 business days (such as Germany, Spain, Swden, Switzerland etc.)
To the USA, UK and Australia: 7-18 business days
To Russia: 25-60 business days due to Russia post is very slow
For faster delivery,please contact us for express details.
2.We ship your parcel worldwide as gift.Please make sure your shipping address is the right one.
B080EAN03.1 Return:
B080EAN03.1 FAQ:
Q: How do you ship my goods B080EAN03.1 ?
Q: Are you manufactory or trade company ?
Q: Can You declare my order of lcd display screen B080EAN03.1 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty of B080EAN03.1 ?
A: 90 days warranty .
B080EAN03.1 Shippment & Packing
AUO 8.0 inch B080EAN03.1 800*1280 188PPI LCD SCREEN 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%