12.3 inch TFT-LCD panel HSD123KPW2-D10 with 1920*720 850 nits LCD Screen Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD123KPW2-D10
China
Model P/N:
HSD123KPW2-D10
Diagonal Size:
12.3"
292.032(W)×109.512(H) Mm
Bezel Opening:
294.8(W)×112.1(H) Mm
Outline Dim.:
308.1(H)×130(V) ×15.6(D) Mm
Luminance:
850 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1100:1 (Typ.) (TM)
Weight:
515/540g (Typ./Max.)
Designed For:
Automotive Display
Product Description
HSD123KPW2-D10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD123KPW2-D10
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD123KPW2-D10
Diagonal Size 12.3"
Active Area 292.032(W)×109.512(H) mm
Bezel Opening 294.8(W)×112.1(H) mm
Outline Dim. 308.1(H)×130(V) ×15.6(D) mm
Treatment Antiglare
Luminance 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1100:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 14/16 (Max.)(Tr/Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 100% sRGB
Light Source WLED [11S4P] , 30K hours , W/O Driver
Weight 515/540g (Typ./Max.)
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
HSD123KPW2-D10 Features:
1.Highest quality touch LCD screen replacement parts.
2.Reasonable and competitive price.
HSD123KPW2-D10 NOTE:
HSD123KPW2-D10 Shippment & Packing
12.3 inch TFT-LCD panel HSD123KPW2-D10 with 1920*720 850 nits LCD Screen Display 0
HSD123KPW2-D10 About Shipping:
- Please provide the full name of consignee and detailed address for shipping.
HSD123KPW2-D10 Contact Us:
- Resend or a full refund will be issued to you without any excuse
- Thank you for your support !
If you need a lot of products, please contact us first.
HSD123KPW2-D10 FAQ:
Q: How long is the warranty of HSD123KPW2-D10 ?
A: 90 days warranty .
Q: Can I pay my goods HSD123KPW2-D10 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can You declare my order of lcd panel HSD123KPW2-D10 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%