AUO LCD SCREENB080EAN02.2 800*1280 31 pins Display Panel
Brand Name: AUO
Model Number: B080EAN02.2
China
Model P/N:
B080EAN02.2
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×1280, WXGA 188PPI
Display Size:
107.64(W)×172.224(H) Mm
Treatment:
Antiglare
Brightness:
350 Cd/m² (Typ.
Response Time:
30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
Weight:
105g (Max.)
Designed For:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
B080EAN02.2 Product details :
AUO LCD SCREENB080EAN02.2
Panel Brand AUO
Model Name B080EAN02.2
Diagonal Size 8.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 800(RGB)×1280 WXGA 188PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 107.64 × 172.224 (H×V) mm
Outline (mm) 114.8(W)×184.7(H) ×4.56(D) mm
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (transmission)
Best angle Full view
Work Mode AHVA, normally black display, transmissiv
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 58% NTSC
Backlight type WLED [6S3P], 15K hours, no driver
Screen weight 105g (Max.)
Apply to Pad & Tablet
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
Signal Type 31 pins MIPI (4 data lanes), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working temperature: -20 ~ 60 °C; Storage temperature: -30 ~ 70 °C
B080EAN02.2 Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
B080EAN02.2 Important:
B080EAN02.2 About Shipping:
B080EAN02.2 Delivery time is approx:
United States / United Kingdom / Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
France / Spain / Germany may take 7-20 working days.
Eastern Europe may take up to 16-30 working days.
Italy / Brazil / South America may take up to 30-50 working days.
Shipped by DHL Express (Need 3-6 working days to arrive)
B080EAN02.2 Return and feedback:
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
B080EAN02.2 FAQ:
Q: How to order SHARP B080EAN02.2 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: When will ship my order of B080EAN02.2 ?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: Can you test 8.0 inch lcd panel B080EAN02.2 before shipping ?
A: Don't Worry , Our SHARP lcd LQ121S1LG73 was tested ok before shipping
Q: Can you declared low value for my order lcd pane B080EAN02.2 ?
A: Yes we can , but you need to leave message to us before shipping .
B080EAN02.2 Shippment & Packing
AUO LCD SCREENB080EAN02.2 800*1280 31 pins Display Panel 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%