AUO B080EAN02.0 800*1280 118 PP LCD SCREEN
Brand Name: AUO
Model Number: B080EAN02.0
China
Model P/N:
B080EAN02.0
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×1280, WXGA 188PPI
Display Size:
107.64(W)×172.224(H) Mm
Best View On:
Symmetry
Brightness:
350 Cd/m² (Typ.
Response Time:
30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle:
89/89/89/89 (Typ.)(CR>=10)
Weight:
110g (Max.)
Designed For:
Product Description
B080EAN02.0 Product details :
Brand AUO
Model Name B080EAN02.0
Diagonal Size 8.0 inch
Display size 107.64 × 172.224 (H×V) mm
Outline Dim. 114.8(W)×184.7(H) ×4.56(D) mm
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast 900:1 (Typ.) (transmission)
View Direction Symmetry
Operating Mode AHVA, normally black display, transmissiv
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 58% NTSC
Backlight type WLED [6S3P] , 15K hours , W/O Driver
Screen weight 110g (Max.)
Apply to Pad & Tablet
Refresh rate 60Hz
Touch function Without
Interface Type MIPI (4 data lanes), 31 pins, connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working temperature: -20 ~ 60 °C; Storage temperature: -30 ~ 70 °C
B080EAN02.0 Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
B080EAN02.0 Important:
B080EAN02.0 Description:
1.Exactly the same items and pictures.
3.Each item has been checked and in good condition before shipping.
B080EAN02.0 FAQ:
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Do you accept sample orders of B080EAN02.0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How to make payment of B080EAN02.0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can I pay my order of B080EAN02.0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
B080EAN02.0 Shippment & Packing
AUO B080EAN02.0 800*1280 118 PP LCD SCREEN 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%