11.6 inch 1366*768 B116XTN01.0 HW1A 30pins LCD SCREEN
Brand Name: AUO
Model Number: B116XTN01.0 HW1A
China
Model P/N:
B116XTN01.0 HW1A
Diagonal Size:
11.6"
Resolution:
1366(RGB)×768 [WXGA] 135PPI
Active Area:
256.05 × 144 Mm (H×V)
Outline(mm):
278 × 168 × 3.6 Mm (H×V×D)
Luminance:
220 (Typ.)
Contrast Ratio:
500:1 (Typ.) (Transmission)
Response:
262K , 45% NTSC
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Used For:
Laptop Netbook PC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
B116XTN01.0 HW1A Product details :
AUO LCD SCREEN B116XTN01.0 HW1A (LEN4010)
Brand AUO
Model Name B116XTN01.0 HW1A
Diagonal Size 11.6 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 1366(RGB)×768 WXGA 135PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 256.125(Horizontal)×144(Vertical) mm
Outline Dim. 278(H)×168(V) ×3.6(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 220 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (transmission)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Viewing angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 3/5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Support Color 262K 45% NTSC
Backlight type WLED, 15K hours, with LED driver
Apply to Laptop Netbook PC
Frame Rate 60Hz
Touch function No touch
Interface Type eDP (2 Lanes) , 30 pins Connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
B116XTN01.0 HW1A Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
B116XTN01.0 HW1A About Shipping:
B116XTN01.0 HW1A Delivery time is approx:
United States / United Kingdom / Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
France / Spain / Germany may take 7-20 working days.
Eastern Europe may take up to 16-30 working days.
Italy / Brazil / South America may take up to 30-50 working days.
Shipped by DHL Express (Need 3-6 working days to arrive)
B116XTN01.0 HW1A Return and feedback:
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
B116XTN01.0 HW1A FAQ:
Q: How long will I receive my goods B116XTN01.0 HW1A ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can You declare my order of B116XTN01.0 HW1A to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B116XTN01.0 HW1A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of B116XTN01.0 HW1A ?
A: Of course!sample order is welcome !
B116XTN01.0 HW1A Shippment & Packing
11.6 inch 1366*768 B116XTN01.0 HW1A 30pins LCD SCREEN 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%