8 inch lcd panel B080EAN01.1MIPI DSI interface 800*1280 resolution controller board for medical
Brand Name: AUO
Model Number: B080EAB02.X
China
Model P/N:
B080EAN01.1
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×1280 [WXGA] 188PPI
Active Area:
107.64 × 172.224 Mm (H×V)
Outline(mm):
114.6 × 184.6 × 3.85 (H×V×D) Mm
Luminance:
400 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (Transmission)
Response:
30 (Typ.)(Tr+Td) Ms
Mass:
97.0g (Max.)
Used For:
Product Description
B080EAN01.1 Product details :
AUO LCD SCREEN B080EAN01.1
Panel Brand AUO
Model Name B080EAN01.1
Diagonal Size 8.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 800(RGB)×1280 WXGA 188PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 107.64 × 172.224 (H×V) mm
Outline Size 114.6 × 184.6 × 3.85 (H×V×D) mm
Surface Glare (Haze 0%)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) (transmission)
Best angle Full view
Display Mode AHVA, normally black display, transmissiv
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of 16.7M, 58% NTSC
Backlight type 4S5P WLED, 15K hours, without driver
Screen weight 97.0g (Max.)
Apply to Pad & Tablet
Refresh rate 60Hz
Touch function Without
Signal Interface MIPI (4 data lanes), FPC, 36 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Storage temperature: -30 ~ 70 °C Working temperature: -20 ~ 60 °C
B080EAN01.1 Description:
1.Highest quality touch LCD screen replacement parts.
2.Reasonable and competitive price.
6.Each item has been checked and in good condition before shipping.
B080EAN01.1 About Shipping:
Wwe will test them strictly before shipping.
B080EAN01.1 Return and feedback:
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
B080EAN01.1 FAQ:
Q: How long will I receive my goods B080EAN01.1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B080EAN01.1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of B080EAN01.1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
B080EAN01.1 Shippment & Packing
8 inch lcd panel B080EAN01.1MIPI DSI interface 800*1280 resolution controller board for medical 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%