AUO 8.0 INCH B080EAB02.X 800*1280 LCD Screen
Brand Name: AUO
Model Number: B080EAB02.X
China
Model P/N:
HSD121IXN1-A00
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×1280 [WXGA] 188PPI
Active Area:
107.64 × 172.224 Mm (H×V)
Outline(mm):
119.04 × 204.16 × 3.32 Mm (H×V×D)
Luminance:
350 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
900:1 (Typ.) (Transmission)
Response:
25 (Typ.)(Tr+Td) Ms
Mass:
160g (Max.)
Used For:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
B080EAB02.X Product details :
AUO LCD Screen B080EAB02.X
Panel Brand AUO
Panel Model B080EAB02.X
Diagonal Size 8.0inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×1280 [WXGA] 188PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display size 107.64 × 172.224 mm (H×V)
Outline Dim. 119.04 × 204.16 × 3.32 mm (H×V×D)
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 900:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.) (CR≥10)
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of colors 16.7M , 58% NTSC
Light Source WLED , 15K hours, no driver
Weight 160g (Max.)
Designed For Pad & Tablet
Frame Rate 60Hz
Touch Panel On-Cell Touch, I²C
Interface Type MIPI (4 data lanes) , terminal, 39 pins
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Environment Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C
B080EAB02.X Description:
1.Highest quality touch LCD screen replacement parts.
2.Reasonable and competitive price.
6.Each item has been checked and in good condition before shipping.
B080EAB02.X About Shipping:
Wwe will test them strictly before shipping.
B080EAB02.X Return & Warranty:
B080EAB02.X FAQ:
Q: Can I pay my goods B080EAB02.X by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B080EAB02.X ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders for B080EAB02.X ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How to make payment for B080EAB02.X ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
B080EAB02.X Shippment & Packing
AUO 8.0 INCH B080EAB02.X 800*1280 LCD Screen 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%