Original HannStar 12.1 inch LCD Screen Display Module HSD121IXN1-A00
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD121IXN1-A00
China
Model P/N:
HSD121IXN1-A00
Diagonal Size:
12.1"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Active Area:
245.76(W)×184.32(H) Mm
Outline(mm):
260.5 × 204 × 8.9 (H×V×D)
Luminance:
600 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
900 : 1 (Typ.) (TM)
Response:
30 (Typ.)(Tr+Td) Ms
Mass:
500g (Typ.)
Used For:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
HSD121IXN1-A00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD121IXN1-A00
Brand HannStar
Model P/N HSD121IXN1-A00
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Outline(mm) 260.5 × 204 × 8.9 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 900 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K/16.7M
Backlight WLED , 30K hours , With LED Driver
Mass 500g (Typ.)
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
HSD121IXN1-A00 Description:
1.Highest quality touch LCD screen replacement parts.
2.Reasonable and competitive price.
6.Each item has been checked and in good condition before shipping.
HSD121IXN1-A00 Shippment & Packing
Original HannStar 12.1 inch LCD Screen Display Module HSD121IXN1-A00 0
HSD121IXN1-A00 Shipping terms:
HSD121IXN1-A00 Return & Warranty:
HSD121IXN1-A00 FAQ:
Q: How long the warranty of HSD121IXN1-A00 ?
A: 90 days .
Q: Can you test the lcd panel HSD121IXN1-A00 before shipping ?
A: Of course , our all the lcd panel was Strictly tested before shipping .
Q: Can you declared low value for my order HSD121IXN1-A00 when shipping?
A: Yes, We can do it for you if you need.
Q: What happen if the lcd panel HSD121IXN1-A00 I received can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%