9.0 inch HSD090JFW1-A02 1024x600 TFT LCD Screen Display for Car Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD090JFW1-A02
China
Model P/N:
HSD090JFW1-A02
Diagonal Size:
9.0"
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 132PPI
Active Area:
196.608(W)×114.15(H) Mm
Bezel Opening:
200.01(W)×117.55(H) Mm
Outline (mm):
211.1×126.5×6 (H×V×D)
Mass:
226g (Typ.)
Used For:
Automotive Display
Product Description
HSD090JFW1-A02 Product details :
HannStar LCD Screen HSD090JFW1-A02
Panel Brand HannStar
Panel Model HSD090JFW1-A02
Diagonal Size 9.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 132PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 196.608(W)×114.15(H) mm
Bezel Opening 200.01(W)×117.55(H) mm
Outline (mm) 211.1×126.5×6 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 17/18 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.2M 50% NTSC
Backlight 3S13P WLED , 15K hours , No Driver
Mass 226g (Typ.)
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) , FPC 40 pins
Voltage Supply 3.3/12.5/23/-10V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
HSD090JFW1-A02 payment :
1.We will send out the order within 1-3 days after confirming the payment.
2.You can choose DHL/TNT for fast shipping
HSD090JFW1-A02 Shippment & Packing
9.0 inch HSD090JFW1-A02 1024x600 TFT LCD Screen Display for Car Display 0
HSD090JFW1-A02 Shipping:
1. We will test them strictly before shipment.
5.Please confirm it with us before buying if you need 100% new.
HSD090JFW1-A02 Other Policies:
We are not responsible for any custom duty or import tax.
Serious Buyer Only! Please place bid only if you agree with all the terms.
HSD090JFW1-A02 Contact Us:
2. Working Hours: Monday to Saturday
HSD090JFW1-A02 FAQ:
Q: Can You declare my order of HSD090JFW1-A02 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of HSD090JFW1-A02 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How can I trace my order of HSD090JFW1-A02 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD090JFW1-A02 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%