New Original Car GPS Navigation 8.0 inch TFT Hannstar HSD080IDW1-C01 LCD Display Screen Panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD080IDW1-C01
China
Model P/N:
HSD080IDW1-C01
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)*480, WVGA 116PPI
Active Area:
176.64(W)*99.36(H) Mm
Bezel Opening:
180.1(W)*103.4(H) Mm
Outline Dim.:
193.1(W)*117.2(H)*6.92(D) Mm
Weight:
215g (Typ.)
Designed For:
Automotive Display
Product Description
HSD080IDW1-C01 Product details :
HannStar LCD Screen HSD080IDW1-C01
Brand HannStar
Model P/N HSD080IDW1-C01
Diagonal Size 8.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 116PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 176.64(W)×99.36(H) mm
Bezel Opening 180.1(W)×103.4(H) mm
Outline Dim. 193.1(H)×117.2(V)×6.92(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 450 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Min.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K/16.2M 50% NTSC
Light Source WLED [3S10P] , 20K hours , W/O Driver
Weight 215g (Typ.)
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type TTL (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins FPC
Power Supply 3.3/9.7/15.0/-9V (VCC/AVDD/VGH/VHL)
HSD080IDW1-C01 Becareful:
To avoid wrong orders or wrong items you buy, here are some things you need to read before ordering.
1. Now tell us your LCD model name, such as HSD080IDW1-C01
2. Please check the LCD screen size and resolution.
3. Please check the signal interface (14 pin, 20 pin, 30 pin (s, m, l), 40 pin (s, m, l), 50 pin) and position.
4.If you have any questions, please contact me and we will reply within 24 hours.
HSD080IDW1-C01 Shipping and Package :
New Original Car GPS Navigation 8.0 inch TFT Hannstar HSD080IDW1-C01 LCD Display Screen Panel 0
HSD080IDW1-C01 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
HSD080IDW1-C01 Returns:
HSD080IDW1-C01 Service hours:
HSD080IDW1-C01 FAQ:
Q: How to make payment for HSD080IDW1-C01 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can You declare my order of lcd panel HSD080IDW1-C01 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Do you accept sample orders for HSD080IDW1-C01 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: What happen if the HSD080IDW1-C01 I receive can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%