12.3 Inch IPS TFT LCD Screen 1920*720 Symmetry Hannstar HSD123JPW3-A10
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD123JPW3-A10
China
Model P/N:
HSD123JPW3-A10
Diagonal Size:
12.3"
Resolution:
1920(RGB)×720 167PPI
Active Area:
292.032(W)×109.512(H) Mm
Outline Dim.:
302(H)×125.4(V)×14.2(D) Mm
Light Source:
WLED [11S4P] , 30K Hours , W/O Driver
Weight:
345/378g (Typ./Max.)
Designed For:
Outdoor High Brightness / Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
HSD123JPW3-A10
TFT LCD Screen Symmetry
Symmetry TFT LCD Display
Product Description
Hannstar HSD123JPW3-A10 1920*720 12.3 inch IPS TFT LCD module screen
HSD123JPW3-A10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD123JPW3-A10
Brand HannStar
Model P/N HSD123JPW3-A10
Diagonal Size 12.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×720 167PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 292.032(W)×109.512(H) mm
Outline(mm) 302 × 125.4 × 14.2 (H×V×D)
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating
Luminance 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 75% NTSC
Backlight 11S4P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 345/378g (Typ./Max.)
Used for Outdoor High Brightness / Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
HSD123JPW3-A10 Payment:
HSD123JPW3-A10 Shipping and Package :
12.3 Inch IPS TFT LCD Screen 1920*720 Symmetry Hannstar HSD123JPW3-A10 0
HSD123JPW3-A10 Packaging Details:
HSD123JPW3-A10 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
HSD123JPW3-A10 After Sale:
HSD123JPW3-A10 FAQ:
Q: Can you tested the HSD123JPW3-A10 before shipping ?
A: Of course , our lcd panel HSD123JPW3-A10 was Strictly tested before shipping.
Q: How to order HannStar HSD123JPW3-A10 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long the warranty of the lcd HSD123JPW3-A10 ?
A: 90 days .
Q: What happen if the lcd panel HSD123JPW3-A10 I received can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%