NL12880BC20-13ND 12.1 inch Industrial LCD Screen
Brand Name: NEC
Model Number: NL12880BC20-13ND
MOQ: 1 pcs
China
Model P/N:
NL12880BC20-13ND
Diagonal Size:
12.1"
Resolution:
1280(RGB)×800, WXGA 124PPI
Active Area:
261.12(W)×163.2(H) Mm
Outline Size:
298.7(W)×200.8(H)×11.5(D)
Viewing Angle:
88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth:
262K/16.7M 40% NTSC
Designed For:
Industrial
Treatment:
Antiglare, Hard Coating (6H)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
CCFL Mobile Phone LCD Screen
106PPI Mobile Phone LCD Screen
H038QR01-1
Product Description
NL12880BC20-13ND Product details :
Brand NEC
Model P/N NL12880BC20-13ND
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Bezel Opening -
Outline(mm) 298.7(W)×200.8(H)×11.5(D)
Luminance 430 (Typ.)(cd/m²)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Good View at Symmetry
Color Depth 262K/16.7M 40% NTSC
Mass 710/800g (Typ./Max.)
Refresh Rate 60Hz
Treatment Antiglare, Hard coating (6H)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Work Mode UA-SFT, Normally Black, Transmissive
Response 25 (Typ.)(Tr+Tf) ms
Backlight WLED , 70K hours , No Driver
Used for Industrial
Touchscreen PCAP, Optical Bonding
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit), 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
NL12880BC20-13ND Specifications:
> Fast delivery
> Best price
> Good quality
> Excellent service
> new and original; we offer high quality, fast delivery, competitive price for our customers;
> Please send your RFQ(request for quoting) to get latest price;
> We will ship the items within 2 working days after receive the payment;
> We can ship to you by UPS/DHL//EMS/Fedex. Please contact us and we will use your preferred ways;
> Warranty of each part.
NL12880BC20-13ND About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
NL12880BC20-13ND Return
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
NL12880BC20-13ND Customs:
NL12880BC20-13ND FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of NL12880BC20-13ND ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of NL12880BC20-13ND ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of NL12880BC20-13ND ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of NL12880BC20-13ND ?
A: Of course!sample order is welcome !
NL12880BC20-13ND Shipping and Package :
NL12880BC20-13ND 12.1 inch Industrial LCD Screen 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%