10.3 inch 1280x480 HSD103IPW1-A10 LCD Monitors Touch Screen Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD103IPW1-A10
China
Model P/N:
HSD103IPW1-A10
Diagonal Size:
10.3"
Resolution:
1280(RGB)×480, DVGA 133PPI
Active Area:
243.84(W)×91.44(H) Mm
Bezel Opening:
246.84(W)×94.44(H) Mm
Outline Dim.:
265.2(H)×109.85(V) ×8.65(D) Mm
Weight:
290g (Typ.)
Designed For:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
HSD103IPW1-A10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD103IPW1-A10
Brand HannStar
Model P/N HSD103IPW1-A10
Diagonal Size 10.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×480, DVGA 133PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 243.84(W)×91.44(H) mm
Bezel Opening 246.84(W)×94.44(H) mm
Outline Dim. 265.2(H)×109.85(V) ×8.65(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K/16.7M 70% NTSC
Light Source WLED [8S3P] , 30K hours , W/O Driver
Weight 290g (Typ.)
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins FPC
Power Supply 3.3/12.4/20/-10.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
HSD103IPW1-A10 We Promise to:
1:Manufacture only the best consumer goods and ensure the highest quality possible.
2:Deliver goods to our customers all over the world with speed and precision
HSD103IPW1-A10 Terms of Service:
Thank you for reviewing the important information, I will tell you the important steps:
NO:1
NO:2
HSD103IPW1-A10 Shipping and Package :
10.3 inch 1280x480 HSD103IPW1-A10 LCD Monitors Touch Screen Display 0
HSD103IPW1-A10 Shippment:
Usually we will prepare and ship your goods within 1 working day.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
HSD103IPW1-A10 Delivery time:
----Via Express: Generally 7-10 working days.
----Via Air Mail: Generally 30-50working days.
HSD103IPW1-A10 Service hours:
HSD103IPW1-A10 FAQ:
Q: Can I pay my order of HSD103IPW1-A10 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can You declare my order of HSD103IPW1-A10 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD103IPW1-A10 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods HSD103IPW1-A10 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%