8.8 inch 640*240 T-51965GD088ZU-MFW-AEN tft screen tft lcd display module tft lcd panel
Brand Name: OPTREX
Model Number: T-51965GD088ZU-MFW-AEN
China
Model P/N:
T-51965GD088ZU-MFW-AEN
Diagonal Size:
8.8"
Resolution:
640(RGB)×240, HVGA 77PPI
Active Area:
209.28(W)×78.48(H) Mm
Luminance:
250 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
185 : 1 (Typ.) (TM)
Light Source:
CCFL [2 Pcs] , W/O Driver
Designed For:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
T-51965GD088ZU-MFW-AEN Product details :
Kyocera LCD SCREEN T-51965GD088ZU-MFW-AEN
manufacturer Kyocera
Model Name T-51965GD088ZU-MFW-AEN
screen size 8.8 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 640(RGB)×240 [HVGA] 77PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 209.28(H)×78.48(V) mm
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast 185:1 (Typ.) (TM)
Best angle 12 o'clock
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of color 262K
Backlight type CCFL [2 pcs] , W/O Driver
Apply to Automotive Display
signal system CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins Connector
Maximum rating Operating Temperature: -40 ~ 85 °C -
T-51965GD088ZU-MFW-AEN Warning:
*We just can guarantee the one you received that will be compatible with your tablet,
T-51965GD088ZU-MFW-AEN Payment:
T/T (Wire Transfer)/Western Union/Paypal ,Escrow, ALI Trade Assurance .
T-51965GD088ZU-MFW-AEN Shipping and Package :
8.8 inch 640*240 T-51965GD088ZU-MFW-AEN tft screen tft lcd display module tft lcd panel 0
T-51965GD088ZU-MFW-AEN About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
T-51965GD088ZU-MFW-AEN Contact Us:
2. Working Hours: Monday to Saturday
4. Bulk order is acceptable, lower prices will be offered to you for bulk order.
T-51965GD088ZU-MFW-AEN FAQ:
Q: How can I trace my order of T-51965GD088ZU-MFW-AEN ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of T-51965GD088ZU-MFW-AEN ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of T-51965GD088ZU-MFW-AEN ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of T-51965GD088ZU-MFW-AEN ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%