Original 8.8 inch Automotive TFT LCD Screen Display Module T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN
Brand Name: OPTREX
Model Number: T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN
China
Model P/N:
T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN
Diagonal Size:
8.8"
Resolution:
640(RGB)×240, HVGA 77PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
209.28(W)×78.48(H) Mm
Contrast Ratio:
185 : 1 (Typ.) (TM)
Good View At:
12 O'clock
Used For:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN Product details :
Kyocera LCD SCREEN T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN
manufacturer Kyocera
Model Name T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN
screen size 8.8 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 640(RGB)×240, HVGA, 77PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 209.28(W)×78.48(H) mm
Contrast 185:1 (Typ.) (TM)
Best angle 12 o'clock
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of color 262K
Backlight type 2 pcs CCFL , Without Driver
Apply to Automotive Display
signal system CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins Connector
Maximum rating Operating Temp.: -40 ~ 85 °C ; -
T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN Special Notice:
Please test normal before installation.
As the touch screen may has different connector cable for the same model.
Please open your screen to check if your cable is the same as the picture.
T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN Shipping and Package :
Original 8.8 inch Automotive TFT LCD Screen Display Module T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN 0
T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN About Shipping:
- Please provide the full name of consignee and detailed address for shipping.
T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN Quality and Warranty:
T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN Contact Us:
- Resend or a full refund will be issued to you without any excuse
- Thank you for your support !
If you need a lot of products, please contact us first.
T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN FAQ:
Q: How long will I receive my goods T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of T-51965GD088ZU-MFW-A-AJN via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%