HSD070IDW1-E13 Hannstar 7.0 inch a-si TFT lcd display panel for Automotive display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070IDW1-E13
China
Model P/N:
HSD070IDW1-E13
Diagonal Size:
7.0"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 134PPI
Active Area:
153.6(W)×86.64(H) Mm
Bezel Opening:
156.0(W)×90.1(H) Mm
Outline Dim.:
164.9(W)×100(H) Mm
Weight:
170g (Typ.)
Designed For:
Automotive Display
Product Description
HSD070IDW1-E13 Product details :
HannStar LCD Screen HSD070IDW1-E13
Brand HannStar
Model P/N HSD070IDW1-E13
Diagonal Size 7.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 134PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 153.6(W)×86.64(H) mm
Bezel Opening 156.0(W)×90.1(H) mm
Outline Dim. 164.9(W)×100(H) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 450 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td);
Viewing Angle 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K/16.2M 50% NTSC
Light Source WLED [3S9P] , 20K hours , W/O Driver
Weight 170g (Typ.)
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) 60 pins FPC
Power Supply 3.3/10/15/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
HSD070IDW1-E13 Special reminder:
HSD070IDW1-E13 Shipping and Package :
HSD070IDW1-E13 Hannstar 7.0 inch a-si TFT lcd display panel for Automotive display 0
HSD070IDW1-E13 Packaging:
HSD070IDW1-E13 Shipment:
HSD070IDW1-E13 Returns:
HSD070IDW1-E13 FAQ:
Q: How can I trace my order of HSD070IDW1-E13 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD070IDW1-E13 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of HSD070IDW1-E13 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%