10.1 inch 800x480 A101VW02 V2 60 pins LCD Screen
Brand Name: AUO
Model Number: A101VW02 V2
China
Model P/N:
A101VW02 V2
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
800×480(RGB), WVGA 92PPI
Active Area:
219.6 X 131.76(mm)
Outline Size:
235 X 145.9 X 5.7(mm)
Brightness:
300 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
400 : 1 (Typ.) (TM)
Application:
Digital Photo Frame Portable DVD Player
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
A080SN03 V3 Product details :
AUO LCD Screen A101VW02 V2
Panel Brand AUO
Panel Model A101VW02 V2
Screen size 10.1inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800×480(RGB), WVGA 92PPI
Pixel configuration RGB Horizontal Stripe
Display size 219.6 X 131.76(mm)
Outline Size 235 X 145.9 X 5.7(mm)
Surface Matte ,Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 65/65/45/60 (Typ.)(CR≥10)
Response Time 12/18 (Typ.)(tr/td) ms
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 16.2m 50%
Weight 320g
Touch Screen Touch Screen
Application Digital Photo Frame Portable DVD Player
Signal Interface Parallel RGB (1 ch 8-bit) + spi FPC 60 pins
Supply voltage 3.3v (Typ.)
A080SN03 V3 Welcome to our shop!
We provide low price and high quality products and most satisfactory services
A080SN03 V3 Contact Us:
2. Working Hours: Monday to Saturday
4. Bulk order is acceptable, lower prices will be offered to you for bulk order.
A080SN03 V3 Payment and Tax:
1.Alipay is perferred and safety
A080SN03 V3 About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
A080SN03 V3 FAQ:
Q: What happen if the lcd panel A101VW02 V2 I received can't work ?
Q: Can you declared low value of my order about A101VW02 V2 ?
A: Yes , we can . But you need to leave message to us before shipping.
Q: When will my order A101VW02 V2 ?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: How to order AUO A101VW02 V2 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION .
A080SN03 V3 Shipping and Package :
10.1 inch 800x480 A101VW02 V2 60 pins LCD Screen 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%