15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-A10 1920(RGB)*1080 LCD screen Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD156JUW2-A10
China
Model P/N:
HSD156JUW2-A10
Diagonal Size:
15.6"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
Active Area:
344.16(W)×193.59(H) Mm
Outline Size:
363.7(W)×215.7(H) Mm
Brightness:
850 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Application:
Outdoor High Brightness / Automotive Display
Product Description
HSD156JUW2-A10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD156JUW2-A10
Brand HannStar
Model P/N HSD156JUW2-A10
Diagonal Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 141PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Outline Size 363.7(W)×215.7(H) mm
Surface Hard coating
Brightness 850 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 15/15 (Max.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 70%
Lamp Type 4 strings WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight TBD
Application Outdoor High Brightness / Automotive Display
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 50 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
HSD156JUW2-A10 Welcome to our shop!
We provide low price and high quality products and most satisfactory services
HSD156JUW2-A10 Payment and Tax:
1.Alipay is perferred and safety
HSD156JUW2-A10 Shipping and Package :
15.6 inch LCD panel HSD156JUW2-A10 1920(RGB)*1080 LCD screen Display 0
HSD156JUW2-A10 Shipping:
1.We will ship the items within 3 working days after the payment is reached.
HSD156JUW2-A10 Returns:
HSD156JUW2-A10 FAQ:
Q: How long will I receive my goods HSD156JUW2-A10 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD156JUW2-A10 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of HSD156JUW2-A10 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How can I trace my order of HSD156JUW2-A10 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%