15.3 inch 1280*768 NL12876BC26-33NA lcd screen in stock
Brand Name: NEC
Model Number: NL12876BC26-33NA
MOQ: 1 pcs
China
Model P/N:
NL12876BC26-33NA
Diagonal Size:
15.3"
Resolution:
1280(RGB)×768, WXGA 97PPI
Active Area:
334.08(W)×200.45(H) Mm
Viewing Angle:
88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Response:
14/11 (Typ.)(Tr/Td)
Work Mode:
SA-SFT, Normally Black, Transmissive
Used For:
Industrial
Touch Screen:
PCAP, Optical Bonding
Signal Interface:
LVDS (1 Ch, 6/8-bit), 20 PinsConnector
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
NL12876BC26-33NA Product details :
Brand NEC
Model P/N NL12876BC26-33NA
Diagonal Size 15.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×768, WXGA 97PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 334.08(W)×200.45(H) mm
Bezel Opening 336.2(W)×202.8(H) mm
Outline Size 358(W)×251.4(H)×17.3(D) mm
Brightness 470 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Display Colors 262K/16.7M 40%NTSC
Frequency 60Hz
Weight 1.59/1.76Kgs (Typ./Max.)
Surface Clear, Hard coating (6H)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Display Mode SA-SFT, Normally Black, Transmissive
Response Time 14/11 (Typ.)(Tr/Td)
Lamp Type 4 strings WLED , 70K hours , Without Driver
Touch Screen PCAP, Optical Bonding
Application Industrial
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit), 20 pinsConnector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 80 °C
NL12876BC26-33NA Helpful Information:
- We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
- Please confirm it with us before buying if you need 100% new products only.
NL12876BC26-33NA Shipping and Package :
15.3 inch 1280*768 NL12876BC26-33NA lcd screen in stock 0
NL12876BC26-33NA Shippment:
Usually we will prepare and ship your goods within 1 working day.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
NL12876BC26-33NA Delivery time:
----Via Express: Generally 7-10 working days.
----Via Air Mail: Generally 30-50working days.
NL12876BC26-33NA Warm Reminder:
To Brazil buyers, Need to offer usCNPJ or CPFif ship the goods by DHL/FEDEX/EMS.
NL12876BC26-33NA Warranty Return:
1.All products are under 6 month warranty.(Excluding the Accessories)
2.lf you wish to exchange defectives or incorrectly shipped items. Please do as this :
Step1)E-mail us within 7 workind days or chat with us by Trade Manager
Step2)Send photos to us about the problems of the items or something else details
NL12876BC26-33NA FAQ:
Q: Can you tested the NL12876BC26-33NA before shipping ?
A: Of course , our lcd panel NL12876BC26-33NA was Strictly tested before shipping.
Q: How to order NL12876BC26-33NA ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long the warranty of the lcd NL12876BC26-33NA ?
A: 90 days .
Q: What happen if the lcd panel NL12876BC26-33NA I received can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%