R125NWR3 R3 12.5 inch lcd module 1366*768 lcd display screen
Brand Name: IVO
Model Number: R125NWR3 R3
MOQ: 1 pcs
China
Brand:
IVO
Model P/N:
R125NWR3 R3
Diagonal Size:
12.5"
Resolution:
1366(RGB)×768, WXGA 125PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
275.59(W)×154.94(H) Mm
Work Mode:
IPS, Normally Black, Transmissive
Used For:
Laptop
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
R125NWR3 R3 Product details :
Brand IVO
Model P/N R125NWR3 R3
Diagonal Size 12.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, Assembly
Resolution 1366(RGB)×768, WXGA 125PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 275.59(W)×154.94(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 304.7(W)×210.74(H)×3.9(D) mm
Surface Antiglare
Brightness 280 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 50%NTSC
Lamp Type WLED, 15K hours, With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen On-Cell Touch, USB
Shape Style -
Application Laptop
Signal Interface eDP (1 Lane), eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pinsConnector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 70 °C
R125NWR3 R3 About Company:
R125NWR3 R3 Shipping and Package :
R125NWR3 R3 12.5 inch lcd module 1366*768 lcd display screen 0
R125NWR3 R3 Packaging Details:
Product you ordered comes with protective package: Use anti-static bag,anti-shock bubble bag.
clean carton box and foam to avoid any damage during international shipping.
R125NWR3 R3 About Shipping:
- Please provide the full name of consignee and detailed address for shipping.
R125NWR3 R3 Return & Warranty:
- We offer a 30days Money back or replacement (buyer's choice).
- The returned item and all accessories must be in the original (unused) condition.
- Each item is pasted with a warranty label, please do not tear up the label.
- We do this to minimize errors and misunderstanding.
R125NWR3 R3 FAQ:
Q: Can You declare my order of R125NWR3 R3 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of R125NWR3 R3 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of R125NWR3 R3 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Do you accept sample orders of R125NWR3 R3 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%