| Model Number: | A080SN01 V9 |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
RGB Vertical Stripe A080SN01 V9 800*600 LCD SCREEN
A080SN01 V9 Product details :
| AUO LCD SCREEN A080SN01 V9 | |
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | A080SN01 V9 |
| Panel Size | 8.0" |
| Panel Type | LCM, a-Si TFT-LCD |
| Resolution | 800(RGB)×600, SVGA, 125PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 162(W)×121.5(H) mm |
| Bezel Opening | 163.8(W)×123.3(H) mm |
| Outline Size | 183(W)×141(H) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 270 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) (Transmission) |
| Best View on | 6 o'clock |
| Viewing Angle | 70/70/60/65 (Typ.) (CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 4/16 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Display Colors | 262K/16.7M , 50% NTSC |
| Lamp Type | 9S3P WLED , 10K hours, no driver |
| Frequency | 60Hz |
| Panel Weight | 235±10g |
| Touch Screen | Without |
| Application | Digital Photo Frame Portable DVD Player |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6/8-bit) + SPI , 60 pins , FPC |
| Input Voltage | 3.3/11.68/15/-6.75V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
| Environment | Working: -10 ~ 60 °C ; Storage: -20 ~ 70 °C |