A080SN01 V3 800*600 125PPI LCD SCREEN DISPLAY
Brand Name: AUO
Model Number: A080SN01 V3
China
Model P/N:
A080SN01 V3
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×600, SVGA, 125PPI
Active Area:
162(W)×121.5(H) Mm
Bezel Opening:
163.8(W)×123.3(H) Mm
Outline Size:
183(W)×141(H) Mm
Weight:
235±10g
Application:
Digital Photo Frame Portable DVD Player
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
A080SN01 V3 Product details :
AUO LCD SCREEN A080SN01 V3
Panel Brand AUO
Panel Model A080SN01 V3
Panel Size 8.0"
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×600, SVGA, 125PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 162(W)×121.5(H) mm
Bezel Opening 163.8(W)×123.3(H) mm
Outline Size 183(W)×141(H) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 270 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 70/70/60/65 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 4/16 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors 262K/16.7M , 50% NTSC
Lamp Type 3S9P WLED , 10K hours, without drive
Frequency 60Hz
Panel Weight 235±10g
Designed For Digital Photo Frame Portable DVD Player
Touch Panel Without
Signal Interface TTL (1 ch, 6/8-bit) + SPI , 60 pins , FPC
Input Voltage 3.3/11.68/15/-6.75V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Environment Working: -10 ~ 60 °C ; Storage: -20 ~ 70 °C
A080SN01 V3 PROMISE:
A080SN01 V3 Package and shipping time:
1. epacket: It usually takes 10-20 working days to receive the parcel.
2. EMS: It usually takes 7-10 business days to receive the parcel.
3. DHL: It usually takes 5-7 business days to recei ve the parcel.
4. China post: It usually takes 15-40 days, Brazil can take several days to receive the parcel.
A080SN01 V3 Guarantee and Refund:
1. All items are in good condition.
A080SN01 V3 Quality and Guarantee and customs for free:
A080SN01 V3 FAQ:
Q: Do you accept sample orders of A080SN01 V3 ?
A: Of course! Sample order is welcome.
Q: Can I pay my order of A080SN01 V3 vai credit card?
A: Yes! You can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty.
Q: If I place order now, when will you ship the goods of A080SN01 V3 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
A080SN01 V3 Shipping and Package :
A080SN01 V3 800*600 125PPI LCD SCREEN DISPLAY 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%