New original 10.1 inch HSD101PWW1-H00 lcd Screen display for Pad Tablet
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PWW1-H00
China
Model P/N:
HSD101PWW1-H00
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Active Area:
216.96(W)×135.6(H) Mm
Outline Size:
229.46(W)×149.2(H) ×5.2(D) Mm
Viewing Angle:
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Panel Weight:
198g (Max.)
Application:
Pad & Tablet
Product Description
HSD101PWW1-H00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PWW1-H00
Panel Brand HannStar
Panel Model HSD101PWW1-H00
Panel Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Outline Dim. 229.46(H)×149.2(V) ×5.2(D) mm
Treatment Hard coating
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K 45% NTSC
Light Source WLED , 10K hours , With LED Driver
Weight 198g (Max.)
Designed For Pad & Tablet
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
HSD101PWW1-H00 a letter to the buyer:
HSD101PWW1-H00 Payment and Tax:
1.Alipay is perferred and safety.
3.The order will be cancelled beyond 7 business days on unpaid station.
HSD101PWW1-H00 Shipping and Package :
New original 10.1 inch HSD101PWW1-H00 lcd Screen display for Pad Tablet 0
HSD101PWW1-H00 Shipment:
HSD101PWW1-H00 Return:
HSD101PWW1-H00 FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101PWW1-H00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of HSD101PWW1-H00 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of HSD101PWW1-H00 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long will I receive my goods HSD101PWW1-H00 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%