Original 10.1 inch LCD Screen Panel HSD101IHW1-A10 Automotive Display Replacement
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101IHW1-A10
China
Model P/N:
HSD101IHW1-A10
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1280(RGB)×720, WXGA 144PPI
Active Area:
224.64(W)×126.36(H) Mm
Bezel Opening:
227.64(W)×129.36(H) Mm
Outline(mm):
238.8(H)×148.05(V) ×8.49(D) Mm
Weight:
346g (Typ.)
Designed For:
Automotive Display
Product Description
HSD101IHW1-A10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD101IHW1-A10
Brand HannStar
Model P/N HSD101IHW1-A10
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×720, WXGA 144PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 224.64(W)×126.36(H) mm
Bezel Opening 227.64(W)×129.36(H) mm
Outline Size 238.8(W)×148.05(H)×8.49(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 900 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode HS-IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K/16.7M 100% sRGB
Backlight 6S5P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 346g (Typ.)
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins FPC
Voltage Supply 3.3/12.5/19/-10V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
HSD101IHW1-A10 Payment:
HSD101IHW1-A10 Shipping and Package :
Original 10.1 inch LCD Screen Panel HSD101IHW1-A10 Automotive Display Replacement 0
HSD101IHW1-A10 Packing :
HSD101IHW1-A10 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
HSD101IHW1-A10 Warranty :
1, We take 12 months warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
HSD101IHW1-A10 FAQ:
Q: Can I pay my goods HSD101IHW1-A10 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How can I trace my order of HSD101IHW1-A10 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order form website.
Q: Can You declare my order of lcd HannStar HSD101IHW1-A10 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%