AUO LCD Screen A070VTN06.6 800*480 for Automotive Display
Brand Name: AUO
Model Number: A070VTN06.6
China
Model P/N:
A070VTN06.6
Diagonal Size:
7.0"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 134PPI
Display Size:
154.08(W)×85.92(H) Mm
Outline Size:
164.9(W)×100(H) ×6(D) Mm
Brightness:
600 Cd/m² (Typ.)
Viewing Angle:
60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Application:
Automotive Display
Product Description
A070VTN06.6 Product details :
AUO LCD Screen A070VTN06.6
Panel Brand AUO
Panel Model A070VTN06.6
Diagonal Size 7.0 inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 134PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 154.08(W)×85.92(H) mm
Bezel Opening 157.1(W)×90.92(H) mm
Outline Size 164.9(W)×100(H) ×6(D) mm
Brightness 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M
Lamp Type 7S2P WLED , 10K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 150g (Typ.)
Application Automotive Display
Signal Interface Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins FPC
Input Voltage 3.3/10.4/16.0/-6.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL)
Environment
Operating Temp.: -30 ~ 85 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C
A070VTN06.6 About the shipping:
A070VTN06.6 About the goods:
A070VTN06.6 About the return:
Return of the goods, please keep the original packing sound
A070VTN06.6 Other policies:
If you need a lot of quantity, please contact us, will give you a favorable price.
We are not responsible for all taxes and import duties.
A070VTN06.6 FAQ:
Q: How to make payment of A070VTN06.6 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of A070VTN06.6 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of A070VTN06.6 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of A070VTN06.6 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
A070VTN06.6 Shipping and Package :
AUO LCD Screen A070VTN06.6 800*480 for Automotive Display 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%