LPM060A505B 6.0 inch LCD Screen 1440*2880 54 Pins For Mobile Phone
Brand Name: JDI
Model Number: LPM060A505B
China
Model P/N:
LPM060A505B
Diagonal Size:
6.0"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1440(RGB)×2880 537PPI
Display Area:
68.04(W)×136.08(H) Mm
Brightness:
400 Cd/m² (Typ.)
Designed For:
Mobile Phone
Contrast Ratio:
1500:1 (Typ.) (TM)
Display Mode:
IPS, Normally Black, Transmissive
Lamp Type:
3 Strings WLED, Without Driver
Touch Screen:
PCAP, I²C
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
A035VL01 V2 AUO LCD Screen
Digital Camera AUO LCD Screen
Product Description
LPM060A505B Product details :
Brand JDI
Model P/N LPM060A505B
Diagonal Size 6.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1440(RGB)×2880 537PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 68.04(W)×136.08(H) mm
Bezel Opening -
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 50/50/70/70 (Typ.)(CR≥100)
Best View on Symmetry
Display Colors 16.7M 99%DCI-P3
Frequency 60Hz
Weight -
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Response Time 32 (Typ.)(Tr+Td)
Lamp Type 3 strings WLED, Without Driver
Touch Screen PCAP, I²C
Application Mobile Phone
Signal Interface MIPI (2 ch, 4 data lanes), 54 pinsConnector
Input Voltage 1.8/5.5/5.5V (Typ.)(VDDI/AVDD/AVEE)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 60 °C ;Storage Temp.: -30 ~ 70 °C
LPM060A505B PAYMENT:
- We accept paypal ,Escrow, Credit Card,T/T,Western Union,WebMoney Qiwi wallet and Brazil Boleto.
- We send goods within 1-5business days after receiving the payment.
- Orders will be canceled if payment is not received within 10 days of purchase.
LPM060A505B SHIPMENT:
1.Items are only shipped after payment is received.
2. DHL UPS Fedex or EMS is available for shipping.
4.Delivery time:
5. Any accidents,delays or other issues are the responsibility of the shipping service.
6.Any import charges or fees are the buyer's responsibility.
7.Please check out your ADDRESS carefully when processing order.
8.Feel free to Contact us with any question,we will offer you satisfying answer
LPM060A505B Delivery time is approx:
United States / United Kingdom / Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
France / Spain / Germany may take 7-20 working days.
Eastern Europe may take up to 16-30 working days.
Italy / Brazil / South America may take up to 30-50 working days.
Shipped by DHL Express (Need 3-6 working days to arrive)
LPM060A505B Return and feedback
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
LPM060A505B FAQ:
Q: Are you manufactory or trade company?
Q: Do you accept the LPM060A505B sample order?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: Can you test the lcd panel LPM060A505B before shipping ?
A: Of Course . You can take a rest that our lcd panel will be tested ok before shipping.
Q: How long is the warranty of LPM060A505B ?
A: 90DAYS.
Q: How long will I receive my goods of lcd LPM060A505B ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
LPM060A505B Shipping and Package :
LPM060A505B 6.0 inch LCD Screen 1440*2880 54 Pins For Mobile Phone 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%