LS060B1SX01 6.0 inch LCD Screen 1080*2160 1500 Cd/M2 LCD Touch Screen
Brand Name: Sharp
Model Number: LS060B1SX01
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
LS060B1SX01
Diagonal Size:
6.0"
Resolution:
1080(RGB)×2160 403PPI
Active Area:
68.04(W)×136.08(H) Mm
Outline (mm):
69.64 × 140.33× 2.19 (H×V×D)
Luminance:
550 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1500 : 1 (Typ.) (TM)
Used For:
Mobile Phone
Refresh Rate:
60Hz
Touchscreen:
PCAP, I²C
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
FPC Printer LCD Screen
A035QN04 V3 Printer LCD Screen
Hard Coating AUO LCD Screen
Product Description
LS060B1SX01 Product details :
Brand Sharp
Model P/N LS060B1SX01
Diagonal Size 6.0"
Panel Type CG-Silicon, LCM
Resolution 1080(RGB)×2160 403PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 68.04(W)×136.08(H) mm
Bezel Opening -
Outline(mm) 69.64 × 140.33× 2.19 (H×V×D)
Treatment -
Luminance 550 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode New mode2, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 100%DCI-P3
Backlight 7S3PWLED, No Driver
Mass 37.7g
Used for Mobile Phone
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen PCAP, I²C
Signal Type MIPI (4 data lanes), 40 pins Connector
Voltage Supply 1.8/5.8/-5.8V (Typ.)(VSP/VSN/VDDIO)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 75 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
Touch Screen LS060B1SX01 6.0 inch Original LCD Display Panel
LS060B1SX01 Shipment Information:
We can ship to you by DHL / FedEX / TNT / UPS / EMS…
you can choose the shipping method you prefer.
The buyer is responsible for any tax or duty charged by their country.
LS060B1SX01 ESTIMATED DELIVERY TIME:
- We Would Ship Out your order within 24 hours
- Economy: 15-50 days
- Standard: 10-35 days
- Expedited: 4-7 days
LS060B1SX01 Return & Warranty:
LS060B1SX01 About Shipping:
- If you do not receive your item on time, please contact us immediately for further assistance.
LS060B1SX01 FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LS060B1SX01 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of LS060B1SX01 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of LS060B1SX01 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of LS060B1SX01 ?
A: Of course!sample order is welcome !
LS060B1SX01 Shipping and Package :
LS060B1SX01 6.0 inch LCD Screen 1080*2160 1500 Cd/M2 LCD Touch Screen 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%