3.5inch screen Digital Video Camera Panel A035QN02 V4 Portable Navigation display
Brand Name: AUO
Model Number: A035QN02 V4
China
Model Name:
A035QN02 V4
Screen Size:
3.5 Inch
Resolution:
320(RGB)×240 [QVGA] 115PPI
Active Area(mm):
70.08 × 52.56 Mm (H×V)
Bezel Opening:
73.05(W)×55.55(H) Mm
Outline Size:
76.9×63.9 ×4.27 Mm
Touch Screen:
4-wire Resistive Touch Screen
Application:
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
A035QN02 V4 Product details :
Brand AUO
Model Name A035QN02 V4
Screen size 3.5 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 320(RGB)×240 [QVGA] 115PPI
Pixel Format RGB triangle
Display size 70.08(Horizontal)×52.56(Vertical) mm
Outline(mm) 76.9(Horizontal)×63.9(Vertical) ×4.27(Thick) mm
Visual size 73.1(Horizontal)×55.55(Vertical) mm
Surface Hard coating (3H)
Brightness 350 (Typ.)
Contrast 300:1 (Typ.) (transmission)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 60/60/50/55 (Typ.)(CR≥10)
responding 10/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of 262K, 60% NTSC
Backlight type 6S1P WLED, 10K hours, no driver
Screen weight 40.0g
Refresh rate 60Hz
Used for Portable Navigation VOIP Phone Digital Still Camera Digital Video Camera
Touch function 4-wire resistive touch screen
signal system Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 54 pins FPC
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum Working temperature: -20 ~ 70 °C; Storage temperature: -30 ~ 85 °C
A035QN02 V4 Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
A035QN02 V4 Warranty & Maintenance:
A035QN02 V4 FAQ:
Q: How to order AUO A035QN02 V4 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: When will ship my order A035QN02 V4 ?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: What happen if A035QN02 V4 I received can't work ?
Q: How long the warranty of 3.5 inch TFT-LCD A035QN02 V4 ?
A: 90 DAYS.
A035QN02 V4 Shipping and Package :
3.5inch screen Digital Video Camera Panel A035QN02 V4 Portable Navigation display 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%