PANDA 21.5 inch LM215DU1A tft screen lcd display tft lcd screen module tft lcd display panel
Brand Name: PANDA
Model Number: LM215DU1A
China
Model P/N:
LM215DU1A
Diagonal Size:
21.5"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Active Area:
476.64(W)×268.11(H) Mm
Bezel Opening:
479.84(W)×271.3(H) Mm
Outline(mm):
495.6 × 292.2 × 10.8 (H×V×D)
Mass:
1.62Kgs (Typ.)
Used For:
Product Description
LM215DU1A Product details :
PANDA LCD Screen LM215DU1A
Brand PANDA
Model LM215DU1A
Diagonal Size 21.5 inch
Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format 1920(RGB)×1080 [FHD] 102PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 476.64(H)×268.11(V) mm
Outline Dim. 495.6(H)×292.2(V)×10.8(D) mm
Bezel Area 479.84(H)×271.3(V) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 3000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode VA, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source WLED [15S4P] , 30K hours , W/O Driver
Weight 1.62Kgs (Typ.)
Designed For Desktop Monitor
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
LM215DU1A Buyer Notice:
1. We are not responsible for any customs or import duties.
LM215DU1A Shipping and Package :
PANDA 21.5 inch LM215DU1A tft screen lcd display tft lcd screen module tft lcd display panel 0
LM215DU1A About the shipping:
LM215DU1A About the goods:
LM215DU1A Advantageous Price:
LM215DU1A FAQ:
Q: How to order lcd panel LM215DU1A ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: When will my order 21.5 inch lcd panel LM215DU1A ship?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: Can you test 21.5 inch lcd panel LM215DU1A before shipping?
A: Don't Worry , Our PANDA LM215DU1A was tested ok before shipping
Q: What happen if PANDA LM215DU1A I received can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%