Original PANDA 21.5 inch LM215DT7A desktop monitor lcd 1920*1080 TFT LCD display panel
Brand Name: PANDA
Model Number: LM215DT7A
China
Model P/N:
LM215DT7A
Diagonal Size:
21.5"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Active Area:
476.64(W)×268.11(H) Mm
Bezel Opening:
479.84(W)×271.3(H) Mm
Outline Size:
495.6(W)×292.2(H)×10.8(D) Mm
Panel Weight:
1.74Kgs (Typ.)
Application:
Product Description
LM215DT7A Product details :
PANDA LCD Screen LM215DT7A
Brand PANDA
Model LM215DT7A
Brand 21.5 inch
Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format 1920(RGB)×1080 [FHD] 102PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 476.64(H)×268.11(V) mm
Outline Dim. 495.6(H)×292.2(V)×10.8(D) mm
Bezel Area 479.84(H)×271.3(V) mm
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Min.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 5 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source WLED [15S4P] , 30K hours , W/O Driver
Weight 1.74Kgs (Typ.)
Designed For Desktop Monitor
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
LM215DT7A Note:
3: After receiving the product, if there is a problem, please contact customer service to solve it!
LM215DT7A Payment and Tax:
1.Alipay is perferred and safety.
3.The order will be cancelled beyond 7 business days on unpaid station.
LM215DT7A Shipping and Package :
Original PANDA 21.5 inch LM215DT7A desktop monitor lcd 1920*1080 TFT LCD display panel 0
LM215DT7A Shipping:
LM215DT7A Return:
LM215DT7A FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of LM215DT7A ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of LM215DT7A via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Do you accept sample orders of LM215DT7A ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%