LM185TT4A PANDA 18.5 inch 1366(RGB)×768 Monitor lcd Screen module
Brand Name: PANDA
Model Number: LM185TT4A
China
Model P/N:
LM185TT4A
Diagonal Size:
18.5"
Resolution:
1366(RGB)×768, WXGA 84PPI
Active Area:
409.8(W)×230.4(H) Mm
Bezel Opening:
413.4(W)×234.0(H) Mm
Outline Size:
430.37(W)×254.6(H)×11(D) Mm
Mass:
1.22Kgs (Typ.)
Used For:
Laptop / Gaming
Product Description
LM185TT4A Product details :
PANDA LCD Screen LM185TT4A
Brand PANDA
Model LM185TT4A
Diagonal Size 18.5 inch
Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format 1366(RGB)×768 [WXGA] 84PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 409.8(H)×230.4(V) mm
Outline Dim. 430.37(H)×254.6(V)×11(D) mm
Bezel Area 413.4(H)×234.0(V) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 5 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source WLED [10S4P] , 30K hours , W/O Driver
Weight 1.22Kgs (Typ.)
Designed For Desktop Monitor
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
LM185TT4A NOTE:
Welcome to our shop, customer first, we will serve you wholeheartedly!
•1-->The LCD model name in your hand, such as: LM185TT4A
•2-->Your notebook computer name, such as: brand,specific model
LM185TT4A Buyer notice:
LM185TT4A Shipping and Package :
LM185TT4A PANDA 18.5 inch 1366(RGB)×768 Monitor lcd Screen module 0
LM185TT4A Shipping:
(Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
For faster delivery,please contact us for express details.
2.Please make sure your shipping address is the right one.
LM185TT4A Return:
LM185TT4A FAQ:
Q: Do you accept sample orders of LM185TT4A ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of LM185TT4A via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: How long will I receive my goods LM185TT4A ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%