Original 21.5 inch 1920(RGB)×1080 LM215DT1A Desktop Monitor LCD Screen
Brand Name: PANDA
Model Number: LM215DT1A
China
Model P/N:
LM215DT1A
Diagonal Size:
21.5"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Active Area:
476.64(W)×268.11(H) Mm
Bezel Opening:
479.84(W)×271.3(H) Mm
Outline Dim.:
495.6(H)×292.2(V)×10.8(D) Mm
Weight:
1.78Kgs (Typ.)
Designed For:
Product Description
LM215DT1A Product details :
PANDA LCD Screen LM215DT1A
Panel Brand PANDA
Panel Model LM215DT1A
Panel Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Bezel Opening 479.84(W)×271.3(H) mm
Outline Size 495.6(W)×292.2(H)×10.8(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR>10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Lamp Type 15S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 1.78Kgs (Typ.)
Application Desktop Monitor
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LM215DT1A Before your order:
If you have any doubts, feel free to contact us and we’ll help you in every way possible.
LM215DT1A Note:
LM215DT1A Shipping and Package :
Original 21.5 inch 1920(RGB)×1080 LM215DT1A Desktop Monitor LCD Screen 0
LM215DT1A Package Damage:
LM215DT1A Warranty:
2. Please send us a message or email before opening a return request.
3. If our product doesn't work, we'll do not charge your return shipping expenses.
4. Items returned damaged will receive a partial refund based on the condition of the item.
LM215DT1A FAQ:
Q: Can I pay my goods LM215DT1A by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM215DT1A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders for LM215DT1A ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How to make payment for LM215DT1A ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%