LM215WF3-SLN1 21.5 inch IPS LCD display For Lenovo Horizon 2e B350 B355 B4040 Screen
Brand Name: LG Display
Model Number: LM215WF3-SLN1
China
Model P/N:
LM215WF3-SLN1
Diagonal Size:
21.5"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Active Area:
475.2(W)×267.3(H) Mm
Bezel Opening:
479.8(W)×272.3(H) Mm
Outline Dim.:
497.6(H)×292.2(V)×11(D) Mm
Weight:
1.68/1.77Kgs (Typ./Max.)
Designed For:
Product Description
LM215WF3-SLN1 Product details :
LG Display LCD Screen LM215WF3-SLN1
Manufacturer LG Display
Model Name LM215WF3-SLN1
Screen Size 21.5"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1920(RGB)×1080 [FHD] 102PPI
Pixel configuration RGB vertical bar
Display size 475.2 × 267.3 mm (H×V)
physical dimension 497.6 × 292.2 × 11 mm (H×V×D)
Visual size 479.8 × 272.3 mm (H×V)
Surface treatment Matte, Hard coating (3H)
Brightness (cd/m2) 250 (Typ.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle Full view
Optical mode IPS, normally black display, transmissive
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR>10)
responding speed 14 (Typ.)(G to G) ms
Number of colors 16.7M, 72% NTSC
Backlight type 17S2P WLED, 30K hours, no driver
Screen weight 1.68/1.77Kgs (Typ./Max.)
Refresh rate 60Hz
signal system LVDS (2 ch, 8-bit), connector, 30 pins
Supply voltage 5.0V (Typ.)
Maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
LM215WF3-SLN1 Notice:
Please give us your correct contact details so that you can receive the items as early as possible.
LM215WF3-SLN1 Payment:
ESCROW, TT, Western Union or Paypal is available for you.
ALI will continue to update more payment methods.
When you submit your order you can choose the payment method that suits you.
LM215WF3-SLN1 Shipping and Package :
LM215WF3-SLN1 21.5 inch IPS LCD display For Lenovo Horizon 2e B350 B355 B4040 Screen 0
LM215WF3-SLN1 About shipping method:
LM215WF3-SLN1 Delivery:
We can send out the items within 7 working days after payment confirmation.
LM215WF3-SLN1 FAQ:
Q: How long will I receive my goods LM215WF3-SLN1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM215WF3-SLN1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of LM215WF3-SLN1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%