21.5 inch 1920x1080 LM215DT8A Touch Screen Display
Brand Name: PANDA
Model Number: LM215DT8A
CHINA
Panel Model:
LM215DT8A
Panel Size:
21.5 Inch
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Display Area:
476.64(W)×268.11(H) Mm
Outline Size:
495.6(W)×292.2(H)×10.8(D) Mm
Lamp Type:
15S4P WLED , 30K Hours , Without Driver
Display Colors:
16.7M 72% NTSC
Application:
Product Description
LM215DT8A Product details :
PANDA LCD Screen LM215DT8A
Panel Brand PANDA
Panel Model LM215DT8A
Panel Size
21.5 inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Bezel Opening 479.84(W)×271.3(H) mm
Outline Size 495.6(W)×292.2(H)×10.8(D) mm
Surface Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Lamp Type 15S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 1.75/1.88Kgs (Typ.)(0.5/0.7mm glass)
Application Desktop Monitor
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LM215DT8A Kindly Reminder :
1.If the number of the need for more, please contact us, we will help you to arrange more quantity
4.we warranty our products for you.
LM215DT8A Shipment:
The shipping cost does not include any import taxes,and buyers are responsible for customs duties.
LM215DT8A Returns:
We do our best to serve our customers the best that we can.
The buyer will be responsible for the shipping fees to return the items.
LM215DT8A Warranty :
1, We take 12 months warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
LM215DT8A FAQ:
When will the goods ship ?
We have enough stock to ship out within 48hours, lead time by express is 3-8days .
Do you accept ODM/OEM orders?
Yes,we can accepted OEM/ODM.
What is your shipping way?
LM215DT8A Shipping and Package :
21.5 inch 1920x1080 LM215DT8A Touch Screen Display 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%