Laptop Display 15.6 30 pin full hd ips lcd panel LM156LF5L04
Brand Name: PANDA
Model Number: LM156LF5L04
CHINA
Panel Model:
LM156LF5L04
Panel Size:
15.6 Inch
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD, 141PPI
Display Area:
344.16 × 193.59 (H×V)
Outline Size:
350.66 × 216.15 × 3.2 (H×V×D)
Brightness:
250 Cd/m² (Typ.)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Application:
Laptop
Product Description
LM156LF5L04 Product details :
PANDA LCD Screen LM156LF5L04 (NCP0046)
Manufacturer PANDA
Model Name LM156LF5L04 (NCP0046)
Screen Size 15.6 inch
Screen Type LCM, Oxide TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 141PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 344.16 × 193.59 (H×V)
Outline(mm) 350.66 × 216.15 × 3.2 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Tf) ms
Good View at Symmetry
Work Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 47% NTSC
Backlight WLED , 15K hours , With LED Driver
Outline Shape Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Used for Laptop
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
LM156LF5L04 Our Services:
1. Reply emails within 24 hours.
2. Good service after sold.
3. Fast shipping, goods to be sent out within 3 working days after payment.
4. Check one by one to make sure each one is A grade, without scratches or other problems.
5. Testing before shipment.
LM156LF5L04 Shipment:
Usually we will prepare and ship your goods within 5 business days.
The shipping charge doesn't include the import tax,buyer is responsible for custom duties.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
LM156LF5L04 Attention:
1. Please check your laptop model in compatible list or tell if wide screen or standard screen.
2. Please check the LCD screen size and resolution.
3. Please check the Data connector (14pin, 20pin, 30pin(S M L) ,40pin(S,M,L), 50pin 60pin ) and position
4. Please check the physical resolution pixels of LCD screen.
LM156LF5L04 Pay:
1: We accept Alipay, PayPal,
2: All major credit cards are accepted through secure payment processes-sor ESCROW
3: Make sure you read the entire description and agree to the Transaction before buying.
LM156LF5L04 Return & Replacement/Exchange policy:
LM156LF5L04 Excellent After-sale Service:
180 days Warranty
Your inquiry will be replied within 1 hours
You will be support by Passion & Professinal Sales Team and Sctrict QC Team
LM156LF5L04 FAQ:
Q1:Are the website prices on ALI real price ?
Q2:Are your prices alway the same?
Q3:What's the condition of online products?
A3:All our products are original OEM , Part of the product are brand new, and Grade A+.
Q4: How did you test the item?
Q5: How should I choose the difference quality goods?
Q6: Is this screen factory original for laptop ? is same as my original screen for laptop ?
LM156LF5L04 Shipping and Package :
Laptop Display 15.6 30 pin full hd ips lcd panel LM156LF5L04 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%