15.6 Inch LM156LFCL12 LCD Screen Non-Touch 19201080 60Hz Ori eDP 30Pin
Brand Name: PANDA
Model Number: LM156LFCL12
CHINA
Panel Model:
LM156LFCL12
Panel Size:
15.6 Inch
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD, 141PPI
Display Area:
344.16(W)×193.59(H) Mm
Outline Size:
350.66(W)×216.69(H)×3.2(D) Mm
Brightness:
220 Cd/m² (Typ.)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Application:
Laptop
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
LM156LFCL12 Product details :
PANDA LCD Screen LM156LFCL12 (NCP006E)
Brand PANDA
Model LM156LFCL12 (NCP006E)
Diagonal Size 15.6 inch
Type Oxide TFT-LCD , LCM
Pixel Format 1920(RGB)×1080 [FHD] 141PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 344.16(H)×193.59(V) mm
Outline Dim. 350.66(H)×216.69(V)×3.2(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K 45% NTSC
Light Source WLED , 15K hours , With LED Driver
Form Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Designed For Laptop
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
LM156LFCL12 Our Services:
1. Reply emails within 24 hours.
2. Good service after sold.
3. Fast shipping, goods to be sent out within 3 working days after payment.
4. Check one by one to make sure each one is A grade, without scratches or other problems.
5. Testing before shipment.
LM156LFCL12 Shipment:
Usually we will prepare and ship your goods within 5 business days.
The shipping charge doesn't include the import tax,buyer is responsible for custom duties.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
LM156LFCL12 Attention:
1. Please check your laptop model in compatible list or tell if wide screen or standard screen.
2. Please check the LCD screen size and resolution.
3. Please check the Data connector (14pin, 20pin, 30pin(S M L) ,40pin(S,M,L), 50pin 60pin ) and position
4. Please check the physical resolution pixels of LCD screen.
LM156LFCL12 Pay:
1: We accept Alipay, PayPal,
2: All major credit cards are accepted through secure payment processes-sor ESCROW
3: Make sure you read the entire description and agree to the Transaction before buying.
LM156LFCL12 Return & Replacement/Exchange policy:
LM156LFCL12 Excellent After-sale Service:
180 days Warranty
Your inquiry will be replied within 1 hours
You will be support by Passion & Professinal Sales Team and Sctrict QC Team
LM156LFCL12 FAQ:
Q1: Are you manufactory or trade company?
Q2:What payment methods you support ?
A: We accept the Trade Assurance Order on ALI , or T/T , PAYPAL and WESTERN UNION .
Q3:What express service can I choose ?
Q4: Could you test my order before shipping ?
A:Yeah , Don't worry , All the order will be tested ok before shippment
LM156LFCL12 Shipping and Package :
15.6 Inch LM156LFCL12 LCD Screen Non-Touch 19201080 60Hz Ori eDP 30Pin 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%