LM156LFCL1315.6 slim EDP 30pin 1920*1080 IPS panel nano edge
Brand Name: PANDA
Model Number: LM156LFCL13
CHINA
Panel Model:
LM156LFCL13
Panel Size:
15.6 Inch
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD, 141PPI
Display Area:
344.16(W)×193.59(H) Mm
Outline Size:
350.66(W)×216.69(H)×3.2(D) Mm
Brightness:
220 Cd/m² (Typ.)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Application:
Laptop
Product Description
LM156LFCL13 Product details :
PANDA LCD Screen LM156LFCL13 (NCP0063)
Panel Brand PANDA
Panel Model LM156LFCL13 (NCP0063)
Panel Size 15.6"
Panel Type Oxide TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 141PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.16(W)×193.59(H) mm
Outline Size 350.66(W)×216.69(H)×3.2(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K 47% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Application Laptop
Signal Interface eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LM156LFCL13 Our Services:
1. Reply emails within 24 hours.
2. Good service after sold.
3. Fast shipping, goods to be sent out within 3 working days after payment.
4. Check one by one to make sure each one is A grade, without scratches or other problems.
5. Testing before shipment.
LM156LFCL13 Shipment:
Usually we will prepare and ship your goods within 5 business days.
The shipping charge doesn't include the import tax,buyer is responsible for custom duties.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
LM156LFCL13 Attention:
1. Please check your laptop model in compatible list or tell if wide screen or standard screen.
2. Please check the LCD screen size and resolution.
3. Please check the Data connector (14pin, 20pin, 30pin(S M L) ,40pin(S,M,L), 50pin 60pin ) and position
4. Please check the physical resolution pixels of LCD screen.
LM156LFCL13 Pay:
1: We accept Alipay, PayPal,
2: All major credit cards are accepted through secure payment processes-sor ESCROW
3: Make sure you read the entire description and agree to the Transaction before buying.
LM156LFCL13 Return & Replacement/Exchange policy:
LM156LFCL13 Product Description:
2 : Price can be negotiable based on quantity; delivery terms;
3 : Samples: We can offer samples ,but we kindly ask you pay for samples and the freight.
5: Package: All the items will be packed very well to avoid damage.
LM156LFCL13 FAQ:
1.When will my order ship?
All orders are shipped within 2-4 working days.
2. What's the quality level?
High quality with Grade A
3. How about your quality control?
4. What is MOQ?
Normally 10pcs per item for regular orders as MOQ, sample order is acceptable before the bulk order.
LM156LFCL13 Shipping and Package :
LM156LFCL1315.6 slim EDP 30pin 1920*1080 IPS panel nano edge 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%