18.5 inch 1366x768 LM185TT2A LCD Monitors Touch Screen Display
Brand Name: PANDA
Model Number: LM185TT2A
CHINA
Panel Model:
LM185TT2A
Panel Size:
18.5 Inch
Resolution:
1366(RGB)×768 [WXGA] 84PPI
Display Area:
409.8(H)×230.4(V) Mm
Outline Size:
430.37(H)×254.6(V)×11(D) Mm
Bezel Area:
413.4(H)×234.0(V) Mm
Viewing Angle:
45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Application:
Desktop Monitor
Product Description
LM185TT2A Product details :
PANDA LCD Screen LM185TT2A
Brand PANDA
Model LM185TT2A
Diagonal Size 18.5 inch
Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format 1366(RGB)×768 [WXGA] 84PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 409.8(H)×230.4(V) mm
Outline Dim. 430.37(H)×254.6(V)×11(D) mm
Bezel Area 413.4(H)×234.0(V) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 5 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source WLED [10S4P] , 30K hours , W/O Driver
Weight 1.35Kgs (Typ.)
Designed For Desktop Monitor
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LM185TT2A Our Services:
1. Reply emails within 24 hours.
2. Good service after sold.
3. Fast shipping, goods to be sent out within 3 working days after payment.
4. Check one by one to make sure each one is A grade, without scratches or other problems.
5. Testing before shipment.
LM185TT2A Shipment:
Usually we will prepare and ship your goods within 5 business days.
The shipping charge doesn't include the import tax,buyer is responsible for custom duties.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
LM185TT2A Attention:
1. Please check your laptop model in compatible list or tell if wide screen or standard screen.
2. Please check the LCD screen size and resolution.
3. Please check the Data connector (14pin, 20pin, 30pin(S M L) ,40pin(S,M,L), 50pin 60pin ) and position
4. Please check the physical resolution pixels of LCD screen.
LM185TT2A Pay:
1: We accept Alipay, PayPal,
2: All major credit cards are accepted through secure payment processes-sor ESCROW
3: Make sure you read the entire description and agree to the Transaction before buying.
LM185TT2A Shipment Details:
2: Items shipped from China by airmail: Arrive in most countries within 15-30 business days
LM185TT2A Product Description:
2 : Price can be negotiable based on quantity; delivery terms;
3 : Samples: We can offer samples ,but we kindly ask you pay for samples and the freight.
5: Package: All the items will be packed very well to avoid damage.
LM185TT2A FAQ:
What payment methods you support ?
We accept the Trade Assurance Order on ALI , or T/T , PAYPAL and WESTERN UNION .
What express service can I choose ?
Could you test my order before shipping ?
Yeah , Don't worry , All the order will be tested ok before shippment
LM185TT2A Shipping and Package :
18.5 inch 1366x768 LM185TT2A LCD Monitors Touch Screen Display 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%