60Hz 27 Inch LCD Screen LM270PF1L01 FHD RGB 3840x2160 LCD Panel
Brand Name: PANDA
Model Number: LM270PF1L01
CHINA
Model Name:
LM270PF1L01
Screen Size:
27.0 Inch
Pixel Number:
3840(RGB)×2160 (UHD) 163PPI
Active Area(mm):
596.736 × 335.664 (H×V)
Outline(mm):
608.8 × 355.3 × 13.3 (H×V×D)
Luminance:
350 Cd/m² (Typ.)
Mass:
3.15Kgs (Typ.)
Used For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
27 inch LCD Screen LM270PF1L01
27 inch LCD Screen
RGB FHD LCD Panel
Product Description
27.0 inch 60Hz LCD Screen LM270PF1L01 FHD 3840(RGB)×2160 LCD Panel
LM270PF1L01 Product details :
PANDA LCD Screen LM270PF1L01
Panel Brand PANDA
Panel Model LM270PF1L01
Panel Size 27.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 3840(RGB)×2160, UHD, 163PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 596.736(W)×335.664(H) mm
Outline Size 608.8(W)×355.3(H)×13.3(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 100% sRGB
Lamp Type 16S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 3.15Kgs (Typ.)
Application Desktop Monitor
Signal Interface eDP (4 Lanes) , HBR2 (5.4G/lane) , 30 pins Connector
Input Voltage 10.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LM270PF1L01 Efore placing an order:
LM270PF1L01 Shipping and Package :
60Hz 27 Inch LCD Screen LM270PF1L01 FHD RGB 3840x2160 LCD Panel 0
LM270PF1L01 Shipping:
(Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
To most of the countries: 25-45 business days (such as Germany, Spain, Swden, Switzerland etc.)
To the USA, UK and Australia: 7-18 business days
To Russia: 25-60 business days due to Russia post is very slow
For faster delivery,please contact us for express details.
2.We ship your parcel worldwide as gift.Please make sure your shipping address is the right one.
LM270PF1L01 After Sale:
LM270PF1L01 Return:
LM270PF1L01 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of LM270PF1L01 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How can I trace my order of LM270PF1L01 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my order of LM270PF1L01 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Do you accept sample orders of LM270PF1L01 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%