LM185TT1A LCD Monitors Touch Screen Display Replacement 18.5 Inch 1366x768
Brand Name: PANDA
Model Number: LM185TT1A
CHINA
Model Name:
LM185TT1A
Screen Size:
18.5 Inch
Pixel Number:
1366(RGB)×768 (WXGA) 84PPI
Active Area(mm):
409.8 × 230.4 (H×V)
Outline(mm):
430.37 × 254.6 × 11 (H×V×D)
Bezel Area(mm):
413.4 × 234.0 (H×V)
Mass:
1.35Kgs (Typ.)
Used For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
LM185TT1A LCD Monitors Touch Screen
WXGA LCD Monitors Touch Screen
84PPI Touch Screen Display Replacement
Product Description
18.5 inch 1366x768 LM185TT1A LCD Monitors Touch Screen Display Replacement
LM185TT1A Product details :
PANDA LCD Screen LM185TT1A
Panel Brand PANDA
Panel Model LM185TT1A
Panel Size 18.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1366(RGB)×768, WXGA, 84PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 409.8(W)×230.4(H) mm
Bezel Opening 413.4(W)×234.0(H) mm
Outline Size 430.37(W)×254.6(H)×11(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR>10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Lamp Type 10S4P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 1.35Kgs (Typ.)
Application Desktop Monitor
Interface Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
LM185TT1A Advantages about us:
1. The LCD screens you buy are all 100% original authentic.
2. Our goods inventory is very sufficient and shipped within 24 hours.
3. Purchase on the same day, there will be a small gift!
4. The customer installs independently and provides installation instructions.
5. Our packaging is professionally customized and very safe! Each package will have a fragile label
LM185TT1A Payment and Tax:
1.Alipay is perferred and safety
LM185TT1A Shipping and Package :
LM185TT1A LCD Monitors Touch Screen Display Replacement 18.5 Inch 1366x768 0
LM185TT1A About shipment:
All prices excluding import and export tax shall be paid by the buyer.
(we will cooperate with you to provide the required declaration information)
LM185TT1A Return:
LM185TT1A FAQ:
Q: How long is the warranty of LM185TT1A ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM185TT1A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of LM185TT1A ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods LM185TT1A by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%