PANDA 11.6 Inch LCD Panel Slim 30Pin FHD IPS Matte LM116LF3L02
Brand Name: PANDA
Model Number: LM116LF3L02
CHINA
Model Name:
LM116LF3L02 (NCP0000)
Screen Size:
11.6 Inch
Pixel Number:
1920(RGB)×1080 (FHD) 190PPI
Active Area(mm):
256.32 × 144.18 (H×V)
Outline(mm):
268 × 168 × 3 (H×V×D)
Good View At:
Symmetry
Mass:
215g (Max.)
Used For:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
PANDA 11.6 Inch LCD Panel
11.6 inch lcd panel LM116LF3L02
FHD IPS 11.6 inch lcd panel
Product Description
PANDA lcd screen 11.6 inch Slim 30Pin FHD IPS Matte LM116LF3L02
LM116LF3L02 (NCP0000) Product details :
PANDA LCD Screen LM116LF3L02 (NCP0000)
Manufacturer PANDA
Model Name LM116LF3L02 (NCP0000)
Screen Size 11.6 inch
Screen Type LCM , Oxide TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 190PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 256.32 × 144.18 (H×V)
Outline(mm) 268 × 168 × 3 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 100% sRGB
Backlight WLED , 15K hours , With LED Driver
Mass 215g (Max.)
Used for Pad & Tablet
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 30 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -10 ~ 60 °C
LM116LF3L02 (NCP0000) Hello, before placing orders:
LM116LF3L02 (NCP0000) Shipping and Package :
PANDA 11.6 Inch LCD Panel Slim 30Pin FHD IPS Matte LM116LF3L02 0
LM116LF3L02 (NCP0000) SHIPPING:
We use ALI stander shipping EMS DHL fedex and so on. you can choose when you place order .
Each order will be attached a tracking number and we will send to you.
Packaging: Antistaagtic bag+bubble bag+bubble chamber+suitable hard carton.
LM116LF3L02 (NCP0000) After-sales service:
This product warranty for 6 months from the date of receipt of the customer,
the human factor damage is not covered by the warranty
the seller is not covered by the warranty shipping costs
the refund will be return after the return parcel received.all goods are labeling
identification do not tear, Otherwise will be no warranty, thank you for your understanding.
LM116LF3L02 (NCP0000) Return Policy:
* We only accept the original package. Please make sure the item have no man-made damage.
LM116LF3L02 (NCP0000) FAQ:
Q: How do you ship my goods LM116LF3L02 (NCP0000) ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
Q: Are you manufactory or trade company ?
Q: If I order LM116LF3L02 (NCP0000) now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for PANDA LM116LF3L02 (NCP0000) ?
A: Of course!sample order is
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%