11.6 Inch LED FHD LM116LF3L01 LCD Touch Digitizer For Acer SPIN 1 SP111-32N LCD
Brand Name: PANDA
Model Number: LM116LF3L01
CHINA
Model:
LM116LF3L01 (NCP000A)
Diagonal Size:
11.6 Inch
Pixel Format:
1920(RGB)×1080 [FHD] 190PPI
Active Area:
256.32(H)×144.18(V) Mm
Outline Dim.:
263.4(H)×168(V)×2.55(D) Mm
Support Color:
16.7M 100% SRGB
Weight:
215g (Max.)
Designed For:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
11.6 Inch LCD Touch Digitizer
LM116LF3L01 LCD Touch Digitizer
Product Description
11.6 inch LED FHD LM116LF3L01 Replacement LCD Touch Digitizer for Acer SPIN 1 SP111-32N LCD Assembly
LM116LF3L01 (NCP000A) Product details :
PANDA LCD Screen LM116LF3L01 (NCP000A)
Manufacturer PANDA
Model Name LM116LF3L01 (NCP000A)
Screen Size 11.6 inch
Screen Type LCM , Oxide TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 190PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 256.32 × 144.18 (H×V)
Outline(mm) 268 × 168 × 3 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode FFS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 100% sRGB
Backlight WLED , 15K hours , With LED Driver
Mass 215g (Max.)
Used for Pad & Tablet
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , Connector 30 pins
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -10 ~ 60 °C
LM116LF3L01 (NCP000A) Features:
1.Highest quality touch LCD screen replacement parts.
2.Reasonable and competitive price.
LM116LF3L01 (NCP000A) Shipping and Package :
11.6 Inch LED FHD LM116LF3L01 LCD Touch Digitizer For Acer SPIN 1 SP111-32N LCD 0
LM116LF3L01 (NCP000A) Shipment:
7-15 working days to USA,Ship by USPS with track number.
14-22 business days to UK Australia,Canada.
18-25 business days to Greece,Spain,Poland,Norway.
18-25 business days to Germany,Filand.Sweden,Malta.
20-25 business days to France, Czech. most of Europe.
30-40 business days to other countries(Brazil and Russia).
This is the normally around ship time.if your country strict customs and will cause delay.
LM116LF3L01 (NCP000A) Warranty and Return:
1.We offer warranty for all of our products.
2.Buyers bear the shipping cost for returning defective or non-defective item to us.
3.Return items should be in good condition same as we sent, not damaged.
4.Returned items are subject to approval by us, it should be in original box as we sent.
5.Physically damaged items received should be reported within 2 days.
LM116LF3L01 (NCP000A) FAQ:
Q: If I order LM116LF3L01 (NCP000A) now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for LM116LF3L01 (NCP000A) ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM116LF3L01 (NCP000A) ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of LM116LF3L01 (NCP000A) at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%