21.5 Inch LC215DU3A TN STN LCD Screen Display 1920x1080 OEM LCD Touch Digitizer
Brand Name: PANDA
Model Number: LC215DU3A
CHINA
Model:
LC215DU3A
Diagonal Size:
21.5 Inch
Pixel Format:
1920(RGB)×1080 [FHD] 102PPI
Active Area:
476.64(H)×268.11(V) Mm
Outline Dim.:
487.54(H)×282.91(V)×1.34(D) Mm
D-IC Detail:
Built-in COF 6 Source +3 Gate Chips
Mass:
420/570g (Typ.)(T0.5/T0.7mm)
Used For:
Highlight:
LC215DU3A LCD Screen Display
TN STN LCD Screen Display
OEM LCD Touch Digitizer
Product Description
21.5 inch LC215DU3A 1920x1080 TN STN Lcd Screen Display Oem Touch Digitizer Spare Parts Assembly Replacement
LC215DU3A Product details :
PANDA LCD Screen LC215DU3A
Manufacturer PANDA
Model Name LC215DU3A
Screen Size 21.5 inch
Screen Type CELL, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 476.64 × 268.11 (H×V)
Outline(mm) 487.54 × 282.91 × 1.34 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 3000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Response 8 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode VA, Normally Black, Transmissive
Glass Thickness 0.50+0.50 mm
Transmissivity 4.0% (Typ.)(with Polarizer)
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight No B/L
Mass 420/570g (Typ.)(T0.5/T0.7mm)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Driver IC list Built-in COF 6 source +3 gate chips
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 30 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
Lot number, please feel free to contact us.
LC215DU3A Payment:
We accept Escrow ,Credit Card , Paypal,etc
LC215DU3A Shipping and Package :
21.5 Inch LC215DU3A TN STN LCD Screen Display 1920x1080 OEM LCD Touch Digitizer 0
LC215DU3A Shipping:
1.We Ship to Worldwide
2.In order to ensure that customers can normally install the use of our products
5.If you need to change your address, please contact us before you pay.
6.Our prices do not include any tariffs or other taxes;
7.If you have any questions please feel free to contact me
LC215DU3A Warm Reminder:
To Brazil buyers, Need to offer usCNPJ or CPFif ship the goods by DHL/FEDEX/EMS.
LC215DU3A Returns:
4. We will bear all the shipping cost if the product(s) is (are) not as advertised.
LC215DU3A FAQ:
Q: How long the warranty of LC215DU3A ?
A: 90 DAYS.
Q: How to order lcd panel LC215DU3A ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: When will ship my order of PANDA LC215DU3A ?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: What happen if PANDA tft-lcd LC215DU3A I received can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%