LC215DU2A 21.5 Inch Desktop Monitor Screen 1920*1080 Open Cell LCD Display
Brand Name: PANDA
Model Number: LC215DU2A
CHINA
Model Name:
LC215DU2A
Screen Size:
21.5 Inch
Pixel Number:
1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Active Area(mm):
476.64 × 268.11 (H×V)
Outline(mm):
487.54 × 282.91 × 1.34 (H×V×D)
Glass Thickness:
0.50+0.50 Mm
Transmissivity:
4.0% (Typ.)(with Polarizer)
Used For:
Highlight:
LC215DU2A Desktop Monitor Screen
21.5 Inch Desktop Monitor Screen
1920*1080 Open Cell LCD Display
Product Description
Original LC215DU2A 21.5 inch 1920*1080 desktop monitor CELL LCD display
LC215DU2A Product details :
PANDA LCD Screen LC215DU2A
Manufacturer PANDA
Model Name LC215DU2A
Screen Size 21.5 inch
Screen Type CELL, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 476.64 × 268.11 (H×V)
Outline(mm) 487.54 × 282.91 × 1.34 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 3000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode VA, Normally Black, Transmissive
Glass Thickness 0.50+0.50 mm
Transmissivity 4.0% (Typ.)(with Polarizer)
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight No B/L
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Driver IC list Built-in COF 6 source +3 gate chips
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 30 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
LC215DU2A Buying:
Please read the shopping instructions before buying to avoid unnecessary disputes!
I wish all international friends a happy shopping! May all go well with you!
LC215DU2A Shipping and Package :
LC215DU2A 21.5 Inch Desktop Monitor Screen 1920*1080 Open Cell LCD Display 0
LC215DU2A Shipping:
1. WORLDWIDE SHIPPING. (Except some countries & APO/FPO)
2. Orders processed timely after the payment verification.
3. We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
4. The images shown are the actual item,please kindly check your items carefully before order.
LC215DU2A Returns:
We do our best to serve our customers the best that we can.
The buyer will be responsible for the shipping fees to return the items.
LC215DU2A Contact Us:
2. Working Hours: Monday to Saturday
4. Bulk order is acceptable, lower prices will be offered to you for bulk order.
LC215DU2A FAQ:
Q: How long is the warranty of LC215DU2A ?
A: 90 days warranty .
Q: How can I trace my order of PANDA LC215DU2A ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order form website.
Q: Can You declare my order of lcd panel LC215DU2A at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LC215DU2A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%