PANDA 21.5 Inch LC215DTCA Desktop Monitor Screen 1920*1080 TFT LCD Display Panel
Brand Name: PANDA
Model Number: LC215DTCA
CHINA
Panel Model:
LC215DTCA
Panel Size:
21.5"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Display Area:
476.64(W)×268.11(H) Mm
Outline Size:
487.54(W)×282.91(H)×1.83(D) Mm
Contrast Ratio:
600:1 (Typ.) (TM)
Panel Weight:
570g (Typ.)
Application:
Highlight:
PANDA desktop monitor Screen
LC215DTCA desktop monitor Screen
Antiglare TFT LCD display panel
Product Description
Original PANDA 21.5 inch LC215DTCA desktop monitor CELL 1920*1080 TFT LCD display panel
LC215DTCA Product details :
PANDA LCD Screen LC215DTCA
Panel Brand PANDA
Panel Model LC215DTCA
Panel Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD , CELL
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Outline Size 487.54(W)×282.91(H)×1.83(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5 (Typ.)(Tr+Td)
Glass Depth 0.70+0.70 mm
Transmissivity 5.6% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors 16.7M 72% NTSC
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 570g (Typ.)
Application Desktop Monitor
Driver IC COF Built-in 6 source + 3 gate chips
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
LC215DTCA Berfore you order:
★Please check your model and screen size and part number again.
★All the LCD will be tested before shipment.
★For all the problems, Please send us message and we will solve the problem for you immediately.
★Your satisfaction is our goal!
LC215DTCA Contact:
Our customer service reps respond to inquiries daily on business days.
CN: 9AM - 6PM RU: 4AM-1PM
AU: 11AM - 8PM UK: 1AM-10AM
DE: 2AM-11AM US: 8PM-5AM ET
Thank you very much for your support and wish you have a nice day !
LC215DTCA Shipping and Package :
PANDA 21.5 Inch LC215DTCA Desktop Monitor Screen 1920*1080 TFT LCD Display Panel 0
LC215DTCA Shippment:
Usually we will prepare and ship your goods within 1 working day.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
LC215DTCA Delivery time:
----Via Express: Generally 7-10 working days.
----Via Air Mail: Generally 30-50working days.
LC215DTCA FAQ:
Q: How long will I receive my goods LC215DTCA ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can You declare my order of LC215DTCA to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LC215DTCA ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of LC215DTCA via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%