21.5 Inch LC215DTBA 1920*1080 LCD Screen Display 30 Pin TFT LCD Panel
Brand Name: PANDA
Model Number: LC215DTBA
CHINA
Panel Model:
LC215DTBA
Panel Size:
21.5"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Display Area:
476.64(W)×268.11(H) Mm
Outline Size:
487.54(W)×282.91(H)×1.83(D) Mm
Response Time:
5 (Typ.)(Tr+Td)
Weight:
570g (Typ.)
Application:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
LC215DTBA LCD Screen Display
LVDS LCD Screen Display
30 pin TFT LCD Panel
Product Description
21.5 inch LC215DTBA 1920*1080 lcd screen 30 pin TFT-LCD Panel
LC215DTBA Product details :
PANDA LCD Screen LC215DTBA
Manufacturer PANDA
Model Name LC215DTBA
Screen Size 21.5 inch
Screen Type CELL, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 476.64 × 268.11 (H×V)
Outline(mm) 487.54 × 282.91 × 1.83 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 5 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Glass Thickness 0.70+0.70 mm
Transmissivity 5.45% (Typ.)(with Polarizer)
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight No B/L
Mass 570g (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Driver IC list Built-in COF 6 source + 3 gate chips
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 30 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
LC215DTBA Service:
2.Customer service will check our orders everyday, when we are online, you will get immediate reply.
3.All pictures are 100% the same as the goods you will receive.
LC215DTBA Shipping and Package :
21.5 Inch LC215DTBA 1920*1080 LCD Screen Display 30 Pin TFT LCD Panel 0
LC215DTBA Shippment:
The panel will be 100% check and test before shippment.
Buyer is responsible for customs duty fee.
LC215DTBA Return& Refund:
Please read the item description and check the pictures carefully before bidding.
LC215DTBA WARRANTY:
- Exchange/replace item within 60 days
counting from the day you receive merchandise.
- Buyer pay the return shipping cost.
- Exchange/replace item should be new.
LC215DTBA FAQ:
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: How long will I receive my goods of LC215DTBA ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for LC215DTBA ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the LC215DTBA I receive can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%