AUO Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Panel B156HAN02.2 HWNA 1920*1080 141PPI
Brand Name: AUO
Model Number: B156HAN02.2 HWNA
CHINA
Model:
B156HAN02.2 HWNA
Diagonal Size:
15.6 Inch
Pixel Format:
1920(RGB)×1080 FHD 141PPI
Active Area:
344.16(H)×193.59(V) Mm
Outline Dim.:
350.66 × 216.15 × 3.2 Mm (H×V×D)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
Display Colors:
262K , 45% NTSC
Designed For:
Laptop
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
AHVA 15.6 Inch LCD Panel
15.6 Inch LCD Panel 1920*1080
Product Description
AUO Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Pane B156HAN02.2 HWNA 1920*1080 141PPI
B156HAN02.2 HWNA Product details :
AUO LCD SCREEN B156HAN02.2 HWNA
Panel Brand AUO
Panel Model B156HAN02.2 HWNA
Panel Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080 FHD 141PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.16(H)×193.59(V) mm
Outline Size 350.66 × 216.15 × 3.2 mm (H×V×D)
Surface Glare (Haze 0%)
Brightness 220 cd/m² (Typ.)
View Direction Symmetry
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 262K , 45% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Form Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Designed For Laptop
Touch Screen Without
Signal Interface eDP (2 Lanes) , eDP1.2 , 30 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
B156HAN02.2 HWNA Attention:
B156HAN02.2 HWNA Friendly Reminder :
We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
B156HAN02.2 HWNA About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
we will ship it in 3 working days after your paying.Buyer is responsible for customs duty fee.
B156HAN02.2 HWNA Return/Refund:
4. we will bear all the shipping cost if the product(s) is (are) not as advertised.
B156HAN02.2 HWNA FAQ:
Q: How long is the warranty of B156HAN02.2 HWNA ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B156HAN02.2 HWNA ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of B156HAN02.2 HWNA ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods B156HAN02.2 HWNA by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
B156HAN02.2 HWNA Shipping and Package :
AUO Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Panel B156HAN02.2 HWNA 1920*1080 141PPI 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%