AUO Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Panel B156HAN06.1 HW2B 1920*1080 30 Pins
Brand Name: AUO
Model Number: B156HAN06.1 HW2B
CHINA
Model:
B156HAN06.1 HW2B
Diagonal Size:
15.6 Inch
Pixel Format:
1920(RGB)×1080 FHD 141PPI
Active Area:
344.16(H)×193.59(V) Mm
Outline Dim.:
359.5(H)×223.8(V) ×3.2(D) Mm
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
Display Colors:
262K , 45% NTSC
Designed For:
Laptop
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
AUO 15.6 Inch LCD Panel
30 pins 15.6 Inch LCD Panel
B156HAN06.1 HW2B
Product Description
AUO Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Pane B156HAN06.1 HW2B 1920*1080 30 pins
B156HAN06.1 HW2B Product details :
AUO LCD SCREEN B156HAN06.1 HW2B
Panel Brand AUO
Panel Model B156HAN06.1 HW2B
Panel Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×1080 FHD 141PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.16(H)×193.59(V) mm
Outline Size 359.5(H)×223.8(V) ×3.2(D) mm
Surface Antiglare
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.) (CR≥10)
View Direction Symmetry
Display Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 262K , 45% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Form Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Designed For Laptop
Touch Screen Without
Signal Interface eDP (2 Lanes) , 30 pins , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage temperature: -20 ~ 60 °C
B156HAN06.1 HW2B Friendly Reminder :
We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
B156HAN06.1 HW2B About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
we will ship it in 3 working days after your paying.Buyer is responsible for customs duty fee.
B156HAN06.1 HW2B Return/Refund:
4. we will bear all the shipping cost if the product(s) is (are) not as advertised.
B156HAN06.1 HW2B FAQ:
Q: Do you accept sample orders of B156HAN06.1 HW2B ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B156HAN06.1 HW2B ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How to make payment of B156HAN06.1 HW2B ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can You declare my ordeQ: Do you accept sample orders of B156HAN06.1 HW2B ?
Q: How can I trace my order of B156HAN06.1 HW2B6 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: B156HAN06.1 HW2B to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
B156HAN06.1 HW2B Shipping and Package :
AUO Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Panel B156HAN06.1 HW2B 1920*1080 30 Pins 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%