AUO 15.6 Inch LCD Panel B156XTN04.5 1366*768 100PPI 262K 45% NTSC
Brand Name: AUO
Model Number: B156XTN04.5
CHINA
Model:
B156XTN04.5
Diagonal Size:
15.6 Inch
Pixel Format:
1366(RGB)×768 WXGA 100PPI
Active Area:
344.232 × 193.536 Mm (H×V)
Outline Dim.:
359.3 × 223.8 × 3.8mm (H×V×D)
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Display Colors:
262K , 45% NTSC
Designed For:
Laptop
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
15.6 Inch LCD Panel B156XTN04.5
WXGA 15.6 Inch LCD Panel
45% NTSC LCD Screen Panel
Product Description
AUO Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Pane B156XTN04.5 1366*768 100PPI
B156XTN04.5 Product details :
AUO LCD SCREEN B156XTN05.1
Panel Brand AUO
Panel Model B156XTN05.1
Panel Size 15.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1366(RGB)×768 WXGA 100PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.232 × 193.536 mm (H×V)
Outline Size 359.3 × 223.8 × 3.8mm (H×V×D)
Surface Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
View Direction 6 o'clock
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 16 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors 262K , 45% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours, with LED driver
Form Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Designed For Laptop
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Signal Interface eDP (1 Lane) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Storage temperature: -20 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 50 °C
AUO Vertical Stripe 15.6 Inch LCD Pane B156XTN05.1 1366*768 100 PPI
B156XTN04.5 Friendly Reminder :
We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
B156XTN04.5 About Shipping:
We will test them strictly before shipping.
we will ship it in 3 working days after your paying.Buyer is responsible for customs duty fee.
B156XTN04.5 About the shipping:
B156XTN04.5 Return/Refund:
4. we will bear all the shipping cost if the product(s) is (are) not as advertised.
B156XTN04.5 FAQ:
Q: How long is the warranty of B156XTN04.5 ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of B156XTN04.5 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders for B156XTN04.5 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of B156XTN04.5 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
B156XTN04.5 Shipping and Package :
AUO 15.6 Inch LCD Panel B156XTN04.5 1366*768 100PPI 262K 45% NTSC 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%